Legia Warszawa jako pierwszy klub sportowy w Polsce została laureatem tytułu Superbrands Polska. Nagrody, zwane polskimi oskarami marketingu, przyznawane są najsilniejszym i najbardziej rozpoznawalnym markom konsumenckim i biznesowym.

– Bardzo dziękuje w imieniu 400 pracowników klubu i ponad 6 mln kibiców w Polsce i za granicą. Dla nich wszystkich Legia nie jest tylko marką, ale poczuciem przynależności, tożsamością i społecznością – mówił odbierający statuetkę prezes i właściciel klubu Dariusz Mioduski.

Wg badań Kantar Millward Brown marka Legii z 90 proc. rozpoznawalnością plasuje się w ścisłej czołówce polskich firm. Każdego dnia klub produkuje multimedialne treści, z którymi poprzez własne media i kanały w mediach społecznościowych, dociera do 1,5 mln użytkowników.

Legia pod każdym względem lideruje rynkowi piłkarskiemu w Polsce. Dzięki 14 mistrzostwom i 19 Pucharom Polski jest najbardziej utytułowanym klubem i przewodzi tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Wg raportu Deloitte „Piłkarska Liga Finansowa” dysponuje najwyższymi przychodami ze wszystkich klubów nieprzerwanie od 2011 roku. Stołeczny klub należy do zrzeszającego ponad 220 klubów i mającego ważny głos na arenie międzynarodowej European Club Association, którego wiceprzewodniczącym jest prezes Dariusz Mioduski.

Organizacja Superbrands od 25 lat wyłania najsilniejsze marki na rynkach światowych, działając już w ponad 80 krajach. Badanie Superbrands to największe w Polsce konsumenckie badanie siły i wizerunku marki. Łączna próba badawcza obejmuje ponad 10 tys. respondentów, a ocenie poddanych zostaje blisko 2 tysiące marek zgrupowanych w 100 kategoriach. Proces certyfikacji wspiera Rada Marek – stałe grono doradcze dla Superbrands w Polsce, które tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie marketingu, badań, strategii, brandingu, reklamy i PR. Wyniki ich obrad w połączeniu z opiniami konsumentów wpływają na końcową ocenę marek konsumenckich.