LBC – Podsumowanie 7

W 7. kolejce Salesforce Legia Biznes Cup po raz kolejny nie mieliśmy na co narzekać. Były bramki, strzeleckie popisy i niesamowita dawka emocji. Zapraszamy na podsumowanie minionego tygodnia.

I liga

W I lidze doszło do podziału na dwie grupy. W grupie mistrzowskiej z pole position startować będzie Kameleon Catering Football Team, który podobnie jak PKO Bank Polski wygrał dzięki walkowerowi.

Wraz z nimi o medale rywalizować będą zespoły Swojskiego Kotła oraz adidas Poland, u których w bezpośrednim starciu lepsi okazali być się ci pierwsi, wygrywając 4:2. W drugiej grupie z kolei największe szanse na 1. miejsce mają gracze Willis Towers Watson, którzy tym razem ograli pewnie TVP 8:3.

II liga

W pozostałych ligach, w tym w II pozostajemy w klasycznym systemie ligowym. Z tego tez względu o swoje prowadzenie, przynajmniej na razie nie musi się martwić Lidl. Aktualny lider wygrał z King Dystrybucją 6:2, a hat-tricka zanotował Rafał Szkamruk, współlider klasyfikacji strzelców. Komplet punktów zainkasował również ICON Wine & Whisky Selection, który 6:4 pokonał Irydion. Bramkami po zwycięskiej stronie podzielili się tu Michał Bombała oraz Dominik Gąska, autorzy trzech trafień.

Znaczące, bo też pierwsze zwycięstwo odnotowała Reprezentacja Dziennikarzy, zwyciężając 8:4 z KIR. Poza tym w górę pną się Insta Footballers – wygrana 4:3 z Canarinhos, zaś jedyny remis padł w meczu PepsiCo – WP, w którym obie drużyny czterokrotnie odnajdywały drogę do bramki rywala.

 

III liga

Na trzecim poziomie rozgrywkowym starty do lidera odrobił Adrog Team, który w starciu z Actiną wygrał 7:4 i nie przestraszyły go nawet cztery gole Michała Bogusza-Jeschke. Szansy na wskoczenie na 1. miejsce nie wykorzystał natomiast FL Team, przegrywając z Amercian Dream 4:8. Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był tu Michał Madej – autor trzech goli i dwóch asyst.

Z dolnych rejonów tabeli uciekł z kolei Furduncio Brasil F.C. – wygrywając z iLAW 7:4 awansował na 7. miejsce. W środku stawki umocnił się zaś WZL 2 S.A, pokonując NCR Polska 10:4. Aż sześć bramek ustrzelił tu Cezary Przybylak.

IV liga

Wysokich wyników nie brakowało także w IV lidze. Canal+ wygrał z Dentsu Aegis Network aż 9:1, cztery bramki zdobył Remigiusz Bolek, a jego zespół pozostał w grze o mistrzostwo. W tej znajduje się również Alpha Vision, która dość niespodziewanie zremisowała z PSE S.A. 4:4.

Całość uzupełniła z kolei wygrana 7:4 Brakuje Świeżości z Win Win I, gdzie kluczowe okazało się pięć bramek autorstwa Łukasza Skwarko.

V liga

Dwucyfrowe rezultaty mogliśmy oglądać zaś poziom niżej, gdzie większych szans rywalom nie dały zespoły Królewskie oraz CBRE. Pierwsi pokonali PANEK 12:4, zaś drudzy odprawili Zarząd Transportu Miejskiego 11:0, gdzie sześciokrotnie na listę strzelców wpisywał się Kamil Dzabiela.

Swoją pierwszą wygraną odnotowali z kolei w PRA Group, która ograła Whitesand Events 3:1, dzięki hat-trickowi Marka Kołodziejczyka. Pewne zwycięstwo zaliczyli też zawodnicy  BT Poland Oldboys – 7:3 z Szukamy Sponsora, a grono drużyn z kompletem punktów uzupełnił Win Win II, który pokonał PWC.

VI liga

Bez wysokich zwycięstw nie obyło się i w VI lidze. Zdecydowanie najwyższe – 12:0 z Ringier Axel Springer zanotowali gracze Ascensia Diabetes Care. Dwucyfrówke zaliczyli również gracze IDS-BUD, którzy pokonali Salesforce 11:8.

Swój bilans brakowy znacznie poprawili także w KGHM, wygrywając z Sales & More 8:0, a przy okazji notując swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Poza tym po trzy punkty zgarnęły zespoły Inter Cars IT i Victoria Vegas. Pierwsi odprawili Volkswagen Bank Polska S.A. 7:4, zaś drudzy FIS 6:4.