Już 16 listopada, podczas cyklicznej konferencji Science4Football, wystartuje drugi konkurs StartUp Challenge. Dlaczego warto wziąć w nim udział? O tym przekonał się zeszłoroczny laureat – firma Aisens.
Aisens – producent sensorów wykorzystywanych w leczeniu urazów i procesie treningowym, rozpocznie testy użytkowe pod szyldem i ze wsparciem LegiaLAB. Możliwość prowadzenia prac w jednostce badawczo-rozwojowej Legii Warszawa w Legia Training Center jest nagrodą również w tegorocznej edycji.
Rozpoczęcie współpracy z Aisens warunkowało otwarcie ośrodka Legii w Książenicach. Dzisiaj prace nad rozwojem technologii zaproponowanej przez twórców narzędzia o nazwie Orthyo, mogą toczyć się już pod dachem drugiego domu Legii. Na spotkaniu członków zarządu Aisens i kierownika LegiaLAB – Piotra Żmijewskiego, omawiano szczegółowe warunki współpracy i ścieżki rozwoju.
Jak twierdzi Piotr Żmijewski, Kierownik Centrum Badawczo-Rozwojowego LegiaLAB. – Pandemia zmieniła sposób funkcjonowania zawodników i organizacji sportowych. Istnieje pilna potrzeba dostosowania się i nowego podejścia do codziennych działań. Nowa rzeczywistość wymaga innowacji. Inżynierowie z Aisens wypracowali ciekawe rozwiązanie w obszarze telerehabilitacji i zdalnego wspomagania ćwiczeń fizycznych. W ramach współpracy, w Legia LAB prowadzimy eksperckie testy użytkowe ukierunkowane na wydobycie największego potencjału tej innowacji. Badania to nasza pasja, a LTC to świetne miejsce aby testować i wdrażać innowacyjne rozwiązania do świata sportu.
– Do tej pory w AISENS skupialiśmy się na wspieraniu zdalnej rehabilitacji pacjentów, natomiast dzięki nawiązaniu współpracy z LegiaLAB możemy wejść na rynek medycyny sportowej. Dzięki kooperacji z ekspertami z Legii i testów sensorów Orthyo otrzymaliśmy bardzo wartościowe informacje na temat specyfiki branży oraz wspierania treningów sportowców. Dzięki temu będziemy mogli przystosować system Orthyo tak aby jeszcze lepiej wspierał terapie urazów piłkarzy oraz innych sportowców. Cieszymy się, że tak profesjonalna drużyna jest otwarta na nowe technologie – dodaje Adam Woźniak, Co-founder & CEO Aisens.
Trzecia edycja Science4Football w innowacyjnej, hybrydowej formule odbędzie się już 16 listopada Legia Training Center oraz online. Ważną częścią wydarzenia znowu będzie konkurs dla startupów, które zaprezentują prototypy innowacyjnych rozwiązań łączących sport z technologiami w obszarach SportTech, HealthTech, Wellbeing, BigData i IoT. Formularz zgłoszeniowy jest już dostępny TUTAJ. Termin aplikacji upływa 3 listopada. Partnerem konkursu są Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i EY.