W piątek, 7 grudnia, na platformie hybrydowej telewizji naziemnej pojawią się materiały wideo Legii Warszawa. Obecnie dostępna jest wersja pilotażowa serwisu, którą systematycznie będziemy rozwijać.

W nowym serwisie będą dostępne relacje na żywo, a docelowo także inne interaktywne treści klubu. To pierwszy tego typu projekt w Polsce, który jest efektem współpracy z Emitel, operatorem technicznym telewizji naziemnej w Polsce.

Z aplikacji mogą korzystać wszyscy widzowie naziemnej telewizji cyfrowej, posiadający odbiornik telewizyjny podłączony do internetu i obsługujący funkcjonalność HbbTV (telewizji hybrydowej). Praktycznie wszystkie odbiorniki oferowane obecnie w sieciach sprzedaży w Polsce wyposażone są w taką funkcję.

Co to jest HbbTV?

HbbTV to połączenie telewizji naziemnej DVB-T oraz dostępu do internetu.

W jaki sposób można odbierać w HbbTV?

Potrzebny do tego jest telewizor obsługujący HbbTV podłączony do internetu, zaprogramowany na odbiór telewizji naziemnej, multiplexu ósmego (MUX8).

Jak oglądać nasze materiały w HbbTV?

Jeśli zaprogramowałeś telewizor standardowo, wejdź na kanał 99, w przypadku innej niż standardowa kolejność, należy odszukać program o nazwie EmiTV.

Jeżeli telewizor prawidłowo odbiera HbbTV, na ekranie pojawi się Portal Emitel, czyli plansza z zestawem dostępnych usług, a wśród nich także Legia.

Za pomocą strzałek i przycisku OK na pilocie wybieramy naszą aplikację i mamy dostęp do legijnych materiałów.

Czy będziemy nadawać również na żywo?

Tak, póki co będą to konferencje prasowe, studio przedmeczowe oraz w przyszłości mecze sparingowe. Nasze transmisje na żywo znajdziecie na kanale 89.

Informacje dodatkowe:

1. Poradnik jak odbierać MUX8:

https://www.emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/jak-odbierac-mux-8/

2. Poradnik w jaki sposób rozbudować instalację antenową do odbioru MUX8:

https://www.emitel.pl/strefa-klienta/odbior-rtv/rozbudowa-instalacji-antenowej-o-odbior-mux-8/

3. Infolinia Emitel na temat odbioru multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8. Telefon: 12 627 32 80. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.