Legia Warszawa jest pierwszym klubem piłkarskim w Europie, który podpisał umowę z agencją NFT.

 

  • Dzięki współpracy z Capital Block Legia Warszawa została pierwszym europejskim klubem piłkarskim, który posiada oficjalną agencję NFT.Współpraca pomiędzy Legią Warszawa a Capital Block umożliwi edukowanie kibiców, nawiązywanie kontaktów oraz budowanie społeczności. Firma Capital Block ma za zadanie opracowywać dropy, które umożliwią kibicom posiadanie, kolekcjonowanie i sprzedawanie ważnych momentów w historii klubu.
  • Firma Capital Block została dedykowaną agencją sportowo-rozrywkową NFT Legii Warszawa oraz sponsorem klubu. To pierwsze partnerstwo w Europie, w ramach którego klub piłkarski rozpoczyna współpracę z agencją NFT, która będzie odpowiedzialna za:
  • Identyfikowanie, tworzenie I budowanie przejrzystej strategii NFT
  • Identyfikowanie zasobów, które można wykorzystać jako NFT w nowych projektach
  • Rozbudowanie społeczności NFT Legii Warszawa
  • Edukację kibiców w obszarze NFT
  • Wprowadzenie NFT dla kibiców Legii Warszawa
  • Doradzanie w zakresie platform NFT I marketplace

 

– Wierzymy, że współpraca z Capital Block pozwoli nam uwolnić potencjał najpopularniejszej marki sportowej w tej części Europy. Dla nas jest to kolejny pionierski krok w rozwoju obszaru komercyjnego klubu. Jako Legia chcemy angażować się w nowe gałęzie biznesu – mówi dyrektor komercyjny Legii Warszawa Paweł Kokosza.

 

NFT to zasób cyfrowy, w którego składa wchodzą obrazy i filmy, jakie można kupować, sprzedawać I zbierać. W obszarze sportu NFT pozwala kibicom być bliżej klubu, często oferując dodatkowe narzędzia, takie jak dostęp do unikalnych treści. Skuteczne wykorzystanie NFT zapewnia klubom nowe sposoby nawiązywania kontaktu z kibicami.

 

– Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością rozpoczęcia współpracy z Legią Warszawa. To przełomowy moment w europejskiej piłce – Legia to pierwszy i aktualnie jedyny europejski klub z oficjalną agencją NFT. Mam nadzieję, że kibice będą mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do ukochanego klubu. Legia dostrzegła potrzebę długoterminowej, dobrze zorganizowanej strategii NFT, dzięki której będzie miała możliwość zbudowania zaangażowanej społeczności pasjonatów piłki nożnej. NFT ma potencjał aby stać się najpotężniejszym narzędziem, które angażuje fanów danego klubu – mówi CEO Capital Block Tim Mangnall.

 

Capital Block
Capital Block to jedyna dedykowana agencja Sports and Entertainment NFT skupiająca się na klubach sportowych i drużynach. Capital Block pomaga klubom sportowym, markom, domom produkcyjnym, artystom, celebrytom i artystom poruszać się po przestrzeni NFT, poprzez głębokie zrozumienie tego, co działa, a co nie, oraz najlepszych platform NFT do współpracy.

 

Capital Block współpracuje obecnie z Galatasaray, a więcej znaczących partnerstw zostanie ogłoszonych w 2022 roku. Capital Block jako agencja NFT jest neutralna pod względem platformy, co oznacza, że identyfikuje najlepsze możliwości dla swoich klientów, łącząc ich z odpowiednimi partnerami, jednocześnie budując społeczność NFT i długoterminową strategię, która jest niezbędnym elementem każdego projektu NFT.

 

Capital Block to ewolucja firmy Capital Sports Media, która jest właścicielem i zarządza inwentarzem sportowym oraz ogólną działalnością medialną w klubach piłkarskich w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej i Turcji.

 

Prezesem Capital Block jest Tim Mangnall. Tim pełni również tę samą rolę w Capital Sports Media, do którego dołączył w 2017 roku, zanim wydzielił Capital Block. Wcześniej był dyrektorem handlowym w Premier Sports Network, specjalistycznej agencji sportowej i handlowej dla branży sportowej i rozrywkowej.