Legia Warszawa dołączyła do gości Kongresu 60 Milionów, którego czwarta edycja odbędzie się w dniach 7-10 lutego w Miami. Kongres 60 Milionów to seria spotkań biznesowych dla Polaków z kraju i tych mieszkających za granicą, których celem jest wzmacnianie więzi polonijnych. Nazwa Kongresu pochodzi od liczby osób polskiego pochodzenia mieszkających na całym świecie, która szacowana jest na 60 milionów.

Czwarta edycja Kongresu 60 Milionów odbędzie się w dniach 7-10 lutego w Miami. Na uczestników spotkania czeka szereg paneli dyskusyjnych, bankiet na polskim masztowcu „Dar Młodzieży” w trakcie jego Rejsu Niepodległości dookoła świata, spotkanie biznesowe z South Florida Hispanic Chamber of Commerce oraz turniej golfa 60 MLN CUP na pięknym polu Normandy Shores Golf Club. Jednocześnie uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość dołączenia do Polonijnego Polonaise Ball organizowanego po raz 47. przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej.

Wśród prelegentów pojawią się zarówno polscy dyplomaci jak i liderzy polskiego biznesu. W panelu z okazji stulecia Polsko-Amerykańskich stosunków dyplomatycznych weźmie udział Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w USA, Piotr Wilczek, Sekretarz Stanu Anna Maria Anders, Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki, Konsul i właściciel magazynu Biały Orzeł Dariusz Barcikowski.

Gościem specjalnym będzie Tomasz Zahorski, Pełnomocnik Zarządu Legii Warszawa, największego polskiego klubu piłkarskiego i aktualnego Mistrza Polski. Tomasz Zahorski weźmie udział w panelu pt. „LOTem przez ocean – rozwój turystyki”. Do dyskusji zasiądzie wspólnie z reprezentantami Polskich Linii Lotniczych LOT, Polskiej Organizacji Turystycznej, Travel&Action i BetaMED. W panelu zostaną poruszone tematy związane z rozwojem turystyki wypoczynkowej, biznesowej, medycznej i sportowej w świetle nowego bezpośredniego połączenia lotniczego z Warszawy do Miami uruchamianego od czerwca 2019 przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Legia systematycznie rozwija swoją aktywność w Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2018 roku brała udział w turnieju Florida Cup, na którego mecze przyjechało kilka tysięcy rodaków z całych Stanów Zjednoczonych. Latem Klub zorganizował obozy Legia Soccer Schools. Reprezentanci Legii wzięli także udział w ostatnich dwóch edycjach United Soccer Coaches Conventions w Filadelfii i Chicago. Legia wspiera także zakładane w Stanach Zjednoczonych fan cluby.

Warunkiem udziału w Kongresie jest rejestracja, której można dokonać TUTAJ.