465 dni trwała budowa Legia Training Center. Przy ulicy Legionistów w Książenicach nocowali już przed meczem z Cracovią piłkarze pierwszej drużyny, w tym tygodniu przeprowadzą się poszczególne roczniki naszej Akademii. Otwarcie LTC to milowy krok w budowaniu potęgi Legii Warszawa. Drugi dom już zwarty i gotowy!

2 kwietnia 2019 roku na terenie Książenic wbiliśmy pierwszą łopatę, inaugurując tym samym budowę ośrodka treningowego. Minęło 465 dni i z dumą możemy ogłosić, że Legia Training Center jest w stu procentach ukończone. Przy ulicy Legionistów 3, drużyna Wojskowych spędziła już pierwszą noc, bo to właśnie tam zespół przygotowywał się do meczu z Cracovią. W poniedziałek do bazy w gminie Grodzisk Mazowiecki na stałe przeniesie się pięć roczników młodzieżowych. W LTC rozpoczną treningi zawodnicy U15, U16, U17, CLJ i rezerw Legii Warszawa. Ponadto dwa razy w tygodniu na miejsce dojeżdżać będzie drużyna do lat 14.

– Najważniejszym celem Legii jest wygrywanie. Zobowiązuje do tego historia Klubu, ale w jeszcze większym stopniu przyszłość oraz nasze aspiracje. Od kilku lat robimy wszystko aby być klubem regularnie rywalizującym z najlepszymi europejskimi markami i rozwijającym swoją renomę, także szkoleniową. To jest miejsce Legii, a ośrodek Legia Training Center pozwoli nam do niego dotrzeć – mówił, nie kryjąc dumy, prezes Dariusz Mioduski.

Na terenie 15 hektarów powstał duży na 9000 metrów kwadratowych budynek, a także osiem pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Sześć z nich posiada naturalną nawierzchnię, dwa sztuczną, a jedno z nich pokryte jest halą pneumatyczną, umożliwiającą treningi niezależnie od pogody. Oprócz tego do dyspozycji piłkarzy pozostają boiska do treningu bramkarskiego i cztery boiska do szybkiej gry ze sztuczną nawierzchnią.

Wewnątrz zabudowań znajdziemy natomiast 22 pokoje hotelowe o 4-gwiazdkowym standardzie dla zawodników pierwszej drużyny. Z kolei młodzieżowcom zamieszkującym bursę przygotowano 30 pokoi o wysokim standardzie mieszkaniowym. Zawodnicy będą mogli korzystać z wielofunkcjonalnej hali sportowej o powierzchni 600 metrów kwadratowych, do ich dyspozycji pozostaje także duża na 350 m2 siłownia. Oprócz tego Legia Training Center dysponuje Centrum Badawczo-Rozwojowym ze strefą wellness, w której znajdziemy basen i dwie nowoczesne sauny. Piłkarze i sędziowie korzystać będą z 14 szatni, siedmiu sal konferencyjnych, natomiast część gastronomiczna nie tylko będzie odpowiedzialna za serwowanie posiłków zawodnikom, ale zawiera także kawiarnię, mogącą wydać posiłki dla 200 osób. Pracownikom przygotowano 26 pokoi biurowych, w tym cztery open space’y.

LTC jest najlepszym przykładem na to ile można osiągnąć mając bardzo konkretny, nawet niezwykle ambitny cel i działając zespołowo na rzecz jego realizacji. Przez długi czas pracowaliśmy nad tym projektem w dosyć małym gronie, ale na każdym etapie staraliśmy się mocno konsultować jego poszczególne elementy z pionem sportowym i pozostałymi częściami klubu. W ostatnich miesiącach i tygodniach swoją cegiełkę, a często dużo więcej, dokładały już osoby i zespoły z całej Legii. Wszystkim za to bardzo dziękuję. To będzie naprawdę nasze miejsce, jednocześnie oparte na analizie i wyciąganiu wniosków z najlepszych światowych obiektów. Będziemy tu codziennie bliżej siebie, w doskonałych, nowoczesnych warunkach, w zielonym, cichym otoczeniu umożliwiającym pełną koncentrację i zaangażowanie na realizowanych zadaniach. Trudno o lepsze miejsce, żeby dalej się rozwijać, zespołowo i indywidualnie. To w LTC będzie w dużej mierze wykuwała się jakość Legii na następne lata – każdy z nas starając się osiągnąć mistrzostwo w tym co robi, a jednocześnie grając zespołowo, może przyczynić się do kolejnych trofeów i sukcesów klubu. Jestem dumny z LTC i zespołu, który przy nim pracował i cieszę się na kolejne wspólne lata – mówi prezes LTC Tomasz Zahorski.

– LTC – to obok wybudowania nowego stadionu Legii najważniejszy krok milowy w XXI wieku dla naszego klubu. Najlepsi w Polsce – to najlepiej charakteryzuje cały kompleks Legia Training Center. To wycieczka w przyszłość, która jest już teraźniejszością. Marzenie, które właśnie się zrealizowało będzie wizytówką całej Legii, sprawi że wejdziemy na jeszcze wyższy poziom sportowy. LTC oznaczać będzie, że gra w Legii to synonim najwyższej jakości szkolenia zarówno młodych piłkarzy jak i zawodników pierwszej drużyny. Legia, jej piłkarze, trenerzy, kibice zasługują jak nikt inny na taki właśnie, wspaniały ośrodek piłkarski. Po prostu duma – mówił nam Jarosław Jankowski z zarządu Legii Warszawa.

My także jesteśmy dumni i przekonani, że każdy z zawodników odbywających zajęcia w Legia Training Center, również będzie tę szczególną dumę czuł. To pierwszy tak nowoczesny ośrodek w Polsce, w którym wszyscy pokładamy ogromne nadzieje. Liczymy na to, że zarówno Akademia jak i pierwsza drużyna, wskoczą dzięki niemu na zupełnie nowy poziom. Nie mamy wątpliwości – przed Legią Warszawa otwiera się zupełnie nowy rozdział. Tylko od nas zależy w jaki sposób go zapiszemy.