Legia Biznes Cup – Podsumowanie 7. kolejki (Wiosna 2021)

7 kolejka Salesforce Legia Biznes Cup za nami. Emocji z pewnością mieliśmy masę, a powiedzieć, że było zaskakująco, to nie powiedzieć nic, tym bardziej, że padł nawet jeden rekord!

I liga

W I lidze zdecydowanie najbardziej zaskoczyć mógł remis 3:3 Kameleon Catering Football Team z Fanatykami Bombki. Potknięcie swoich „Fanatycznych” rywali wykorzystał adidas Poland, który pokonał 7:4 Flying Bisons, do czego solidnie dołożył się Michał Nowak – autor hat-tricka, a tym samym jego zespół umocnił się na pozycji lidera.

Stanowczy krok ku podium postawili z kolei zawodnicy PKO Bank Polski, którzy wygrali z niePOKonani aż 12:0. Cztery trafienia zanotował tu Michał Knajdrowski, pokazując jednocześnie, że nie składa broni w wyścigu po koronę króla strzelców.

Całość uzupełniło nam zaś zwycięstwo No Limit z BT Poland 6:3, co pozwoliło jego zawodnikom uciec z przedostatniej pozycji w tabeli.

 

 

II liga

Prawdziwą sensację mieliśmy jednak poziom niżej, gdzie lider tabeli, Cyber Tech poległ z KIR 2:3. Okazję do zrównania się punktami z pokonanymi mieli zawodnicy WP, ale… również przegrali i to aż 3:14 z Canarinhos, gdzie dziewięć bramek ustrzelił Michał Jóźko, co jest rekordem tego sezonu!

Tym samym do gry o główne trofeum włączyły się zespoły Hyabak i PepsiCo. Pierwsi nie dali większych szans Insta Footballers, wygrywając 10:2. Nieco bardziej poszaleć rywalom dali drudzy, ale też zainkasowali trzy punkty, wygrywając 9:6 z Na Zero Z Tułu – po cztery bramki zanotowali Sebastian Topolan oraz Jakub Ambrożewicz, lider klasyfikacji strzelców.

Poza tym mieliśmy bardziej wyrównane spotkania. Bo(L)esna Prawda wygrała z King Dystrybucja 5:3, zaś remisem 4:4 zakończyło się starcie Furduncio Brasil F.C. z FL Team.

 

III liga

W III lidze problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala nie mieli z kolei zawodnicy ICON Wine & Whisky Selection, którzy zwyciężyli z 5:3 Win Win I. Nie inaczej było też w przypadku WZL 2 S.A., które odprawiło 6:1 Szukamy Sponsora.

Patrząc zresztą na zespoły z TOP5, jedynie Alpha Vision nie wygrała swojego spotkania – górą 2:1 w starciu z nimi byli gracze Dentsu Aegis Network. Więcej wyjątków nie było – PEKAO S.A. pewnie wygrało z L’Arc 7:3, a aż pięć bramek strzelił Konrad Malicki, zaś Lidl pokonał 5:4 American Dream.

Prawdziwy koncert dali jednak zawodnicy Królewskie, którzy dzięki zwycięstwu z NCR Polska 9:3 wywalczyli swoje pierwsze trzy punkty w tym sezonie. Wygranej z pewnością by nie było natomiast, gdyby nie Konrad Pietrzak – autor czterech asyst.

 

IV liga

Na czwartym poziomie rozgrywkowym do wyniku Michała Jóźko nawiązać próbował Andrzej Włodarski, który dla Brakuje Świeżości zdobył aż siedem bramek, a jego zespół wygrał z eFAKTOR 12:1.

„Nieco” gorzej poradził sobie Denys Kuzmeko, który z każdą kolejką idzie w górę w klasyfikacji strzelców. Tym razem na listę strzelców wpisał się czterokrotnie, ale jego Ascensia Diabetes Care uległa 5:8 Pozytywnej Crew. Wszystko za sprawą lidera tej klasyfikacji Łukasza Rostkowskiego, który zaliczył o jedno trafienie więcej.

Cztery gole strzelił także Michał Miecznikowski z Volkswagen Bank Polska S.A., co znacznie przyczyniło się do zwycięstwa jego drużyny z 10:3 z FIS. Całość uzupełniło zaś zwycięstwo Win Win II z Bluesoft 6:5 oraz wygrana Victoria Vegas z Supra 4:2.