Legia Biznes Cup – Podsumowanie 8. kolejki (Wiosna 2021)

Koniec sezonu wiosennego zbliża się wielkimi krokami. Po ósmej serii gier wiemy już coraz więcej, tym bardziej, że kilka drużyn znacznie się przybliżyło do upragnionego rezultatu, zaś inni mocno utrudnili sobie to zadanie.

I liga

Na najwyższym poziomie rozgrywkowym Fanatycy Bombki doskonale wykorzystali nieobecność adidas Poland. W spotkaniu z No Limit wygrali aż 9:1, hat-tricka zaliczył Sylwek, a cały zespół awansował na pozycję lidera.

Na nieobecności skorzystali także gracze PKO Bank Polski, którzy po szalonym meczu ograli R-Z Team 10:6 i na trzy oczka przybliżyli się do pierwszego miejsca. Ważnymi do odnotowania są tu też trafienia Michała Knajdrowskiego, który aż sześć razy wpisał się na listę strzelców i w klasyfikacji strzelców zbliżył się na pięć bramek do Andrzeja, który tym razem musiał się zadowolić „jedynie” trzema golami.

Wysoko, bo aż 8:1 swoje spotkanie z TVP wygrali także gracze Kameleon Catering Football Team, którzy wciąż pozostają w grze o medale, zaś całość uzupełniła nam wygrana 4:1 BT Poland z niePOKonanymi.

 

II liga

W II lidze autostradę do mistrzostwa wyrobili sobie z kolei zawodnicy Cyber Tech. Po części dzięki zwycięstwu z King Dystrybucja 6:5, ale też trochę dzięki potknięciom głównych rywali.

W meczu z Furduncio Brasil F.C. trzy punkty straciło PepsiCo – porażka 3:4, zaś zaledwie punkt z Insta Footballers ugrali gracze WP – remis 4:4. Jakby tego było mało podziałem punktów – remis 4:4 – zakończyło się spotkanie Hyabaku z Bo(L)esną Prawdą oraz KIR z FL Team – także remis 4:4.

Tym samym nie tylko Cyber Tech znacznie przybliżył się do mistrzostwa – na trzy kolejki przed końcem ma pięć punktów przewagi, ale i na drugie miejsce dość niespodziewanie mogli wskoczyć zawodnicy Canarinhos, którzy przed tą kolejką znajdowali się poza TOP5, ale dzięki wygranej 6:5 z Na Zero Z Tyłu błyskawicznie awansowali na pozycję wicelidera.

 

III liga

Poziom niżej doszło do być może najważniejszego meczu w tym sezonie. Lider, ICON Wine & Whisky Selection podejmował wicelidera tabeli, WZL 2 S.A. i choć gospodarze byli faworytem, to z trzech punktów cieszyli się goście, wygrywając 5:3 oraz awansując na 1. miejsce tuż przed ostatnią prostą sezonu.

Dzięki temu do walki o mistrzostwo włączył się też Lidl, który tym razem ograł Szukamy Sponsora 8:2, a po hat-tricku zaliczyli Piotr Chyba oraz Marcin Rosiński.

Z okazji całkowicie nie skorzystali z kolei ani w Alpha Vision, ani w PEKAO S.A. Obie drużyny podzieliły się ze sobą punktami – remis 2:2 i bardzo możliwe, że jednocześnie wyłączyły się z gry o medale.

Ważne zwycięstwo 8:6 odnieśli zaś gracze Win Win I, którzy pokonali 8:6 L’Arc oraz NCR Polska, którzy wygrywając z American Dream 5:2 uciekli z dolnych rejonów tabeli.

 

IV liga

W IV lidze z fantastycznej okazji do niemalże zapewnienia sobie mistrzostwa nie skorzystali z kolei zawodnicy Canal+, którzy dość niespodziewanie ulegli rywalom z Supra 1:3.

A szansa była ogromna, bowiem swoje spotkanie 6:8 z Victoria Vegas przegrało Brakuje Świeżości. Można zatem powiedzieć, że ani lider, ani wicelider nie skorzystał z wyciągniętej ręki. Pocieszeniem dla Brakuje Świeżości może być jedynie hat-trick Andrzeja Włodarskiego, który tym samym przybliżył się na jedną bramkę do pierwszego w klasyfikacji strzelców Łukasza Rostkowskiego z Pozytywnej Crew.

Ta swoje starcie przegrała z Win Win II 2:5, ale nie była to tak wysoka porażka, jak ta, którą zaliczyli zawodnicy eStore Labs – 1:14 z Bluesoft, gdzie aż cztery trafienia zaliczył Michał Kruk.

Ósmą serię gier uzupełnia nam wygrana eFAKTOR z FIS 2:1. Gospodarze dzięki zdobytym trzem punktom wciąż są w realnej grze o medale.