Legia Biznes Cup – Podsumowanie 5. kolejki

 

Za nami już 5. kolejka Salesforce Legia Biznes Cup. Kto po ostatnim tygodniu może być w najlepszych nastrojach? Zapraszamy na tradycyjne podsumowanie ostatniej serii gier.

 

I liga

 

Na emocje zdecydowanie nie można narzekać w I lidze. Na osiem występujących tam zespołów aż połowa uzbierała po 12 punktów, dzięki czemu walka o najwyższe trofeum wygląda wyjątkowo pasjonująco.

 

Najbliżej złota są aktualnie zawodnicy Kameleon Catering Football Team, którzy po wygraniu ze Swojskim Kotłem 10:5 wskoczyli na pozycję lidera. Hat-tricka w tym meczu ustrzelił Karol Trzciński, zaś dubletem popisali się Adam Białapko, Mateusz Leszek, Dariusz Rolak oraz Michał Aleksandrowicz.

 

Nie było to jednak spotkanie gdzie mogliśmy zobaczyć największą liczbę bramek. W dolnych rejonach tabeli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli bowiem gracze Dentons, którzy pokonali TVP. Wygranej z pewnością by nie było, gdyby nie świetna forma Faliego, autora czterech bramek oraz takiej samej liczby asyst.

 

Poza tym swoje spotkanie pewnie wygrał PKO Bank Polski, bo aż 8:0 z Willis Towers Watson, zaś wygraną adidas Poland przez walkower zakończyło się ich starcie z No Limit.

 

II liga

 

Na najlepszej drodze do mistrzostwa II ligi jest natomiast ICON Wine & Whisky Selection, które tym razem odprawiło Canarinhos 6:1, a trzy trafienia zanotował Dominik Gąska.

 

I zapewne mógłby on powalczyć jeszcze o koronę króla strzelców, gdyby nie rewelacyjny Jakub Ambrożewicz, który w starciu z Insta Footballers zdobył, uwaga… dziewięć bramek! Dzięki temu PepsiCo wygrało 11:8, jego zespół utrzymał kontakt z czołówką, a on sam umocnił się pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

 

Gonić go próbuje Rafał Szkramuk, którego Lidl tym razem wygrał 6:2 z Irydion, przy czym pięć bramek było jego autorstwa. W ataku nie próżnuje również Michał Marzec. Najlepszy strzelec KIR tym razem czterokrotnie trafił do siatki rywala, ale jego zespół tylko zremisował z WP 6:6.

 

Całość uzupełniło zaś zwycięstwo 3:0 Retron Recykling Team z King Dystrybucją.

 

III liga

 

Interesująco zapowiada się też walka o medale w III lidze. Różnica między trzecim i dziewiątym zespołem wynosi tam zaledwie trzy punkty. Najwięcej bramek oglądać mogliśmy w spotkaniu PEKAO S.A. – FL Team, które goście wygrali 10:5, a cztery gole strzelił Arkadiusz Bieniek.

 

Przekonujące zwycięstwa zaliczyły również drużyny Adrog Team oraz NCR Polska, które wygrały odpowiednio 9:1 z iLAW i 7:1 z Actiną. W drugim ze spotkań hat-trickiem popisał się wicelider klasyfikacji strzelców, Tomasz Lipiński.

 

Podobnie zresztą jak Mariusz Piórkowski z Hydrex Diagnostics, które wygrało z Furduncio Brasil F.C. 4:1. Jedynym podziałem punktów zakończyło się natomiast spotkanie American Dream z Aris Loft Hotel, gdzie obie drużyny zdobyły po trzy bramki.

 

IV liga

 

Zaciętą rywalizację oglądaliśmy natomiast na czwartym poziomie rozgrywkowym. Jednobramkowym remisem zakończyło się starcie Legii United z Samsung Electronics. Jednobramkowe zwycięstwa zaliczyły natomiast zespoły L’Arc – 3:2 z Brakuje Świeżości oraz Win Win I, które już w ramach 6. kolejki wygrało z z FC Moneygram 4:3.

 

Nieco wyżej, bo 4:2 zwyciężył nowy lider ze starym liderem – Alpha Vision z Canal+, zaś jedyną wysoką wygraną była ta, którą odnieśli gracze Forever Young Boys z Dentsu Aegis Network. Zwycięstwo to było ich pierwszym w tym sezonie, a hat-trickiem uczcił je Damian Karczmarczyk, współlider klasyfikacji strzelców.

 

V liga

 

W V lidze 1. miejsca dzielnie broni eFAKTOR. Obecny lider dość skromnie pokonał tym razem PRA Group 3:1, co jednak nie może dziwić. Zawodnicy tej drużyny stawiają raczej na efektywność, niż efektowność, dzięki czemu, choć są dopiero na 5. pozycji jeśli chodzi o ofensywę, to w tabeli nie mają sobie równych.

 

Tuż za ich plecami znajdują się natomiast PWC oraz Królewskie. Pierwsi bez większych problemów pokonali CBRE 7:2. Drudzy zaś niespodziewanie przegrali z BT Poland Oldboys 1:3, przez co spadli na najniższy stopień podium.

 

Poza tym wysoko wygrali gracze Szukamy Sponsora – 10:3 z Whitesand Events – trzy bramki oraz trzy asysty zanotował Mariusz Walusiewicz, a całość uzupełnił dwubramkowy remis Zarządu Transportu Miejskiego z PANEK.

 

VI liga

 

Do dość niecodziennej sytuacji doszło natomiast w VI lidze, gdzie na półmetku rozgrywek mamy dwóch liderów – IDS-BUD oraz Pozytywną Crew, która ograła Ascensia Diabetes Care 3:1. Palce w całym zamieszaniu maczał trochę FIS. Remisując bowiem z IDS-BUD 4:4 sprawił, że oba zespoły zrównały się w tabeli nie tylko punktami, ale i bilansem bramkowym.

 

Poza tym wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwami, gdzie różnica goli wynosiła dokładnie pięć. Najłatwiej o to było w starciu Ringier Axel Springer – Sales&More, bo też goście wygrali tu 5:0 walkowerem. W innych meczach jednak bramki padały już na boisku. Victoria Vegas pokonała Volkswagen Bank Polska S.A. 7:2, zaś aż 9:4 z KGHM-em wygrał Salesforce, dla którego sześć bramek zdobył Łukasz Walo – nowy lider klasyfikacji strzelców.