Dzięki rozegranemu na stadionie Legii Meczowi o Pokój! między dwoma najbardziej utytułowanymi drużynami Polski i Ukrainy, wsparciu sponsorów oraz towarzyszącym aukcjom charytatywnym Fundacji Legii, zebrano kwotę 1 042 000 zł, którą Ambasada Ukrainy przeznaczy na rzecz uchodźców wewnętrznych.

Zaangażowanie sponsorów okazało się kluczowe dla sukcesu organizacyjnego i promocyjnego tego wyjątkowego wydarzenia w świecie międzynarodowego sportu. Legia Warszawa była pierwszym klubem, z którym Dynamo Kijów zainaugurowało cykl o antywojennym przesłaniu, w którym zmierzy się z czołowymi zespołami z najlepszych lig. Bogata oprawa artystyczna z udziałem gwiazd ukraińskiej sceny muzycznej oraz patetyczna symbolika nadały spotkaniu wyjątkową, spektakularną rangę.

Klub dziękuje sponsorom Meczu o Pokój!: PKN Orlen, Bankowi Gospodarstwa Krajowego, Fortunie, Plus500, Totalizatorowi Sportowemu, Black Red White i firmie Provident za prospołeczną postawę i profesjonalną współpracę. Wyrazy podziękowania kierujemy również do klientów lóż i gości Klubu Biznesowego, którzy wsparli projekt pomocy naszym sąsiadom.

 

Zdjęcie

 

Na Meczu o Pokój! gościliśmy największe polskie i ukraińskie media, a także wiele zagranicznych redakcji, m.in. Reuters, AFP i Fox News.

28 kwietnia prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski i prezes Fundacji Legii Anna Mioduska przekazali Ambasadorowi Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej czek na zebraną kwotę. Środki zostaną przeznaczone dla uchodźców wewnętrznych, który z powodu działań wojennych Rosji byli zmuszeni porzucić swoje domy.