W piątek, 15 listopada, odbędzie się czwarta edycja charytatywnych regat na ergometrach #WszyscyDoWioseł. W tym roku dołączyliśmy do akcji „Dołóż się do łóżka!”, w ramach której prowadzona jest zbiórka na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Wszyscy do Wioseł 2019 to impreza charytatywno-sportowa organizowana przez Fundację Legii. Łączy ze sobą sportową rywalizację z ideą pomocy. Uczestnicy, w czteroosobowych drużynach, startują w zawodach wioślarskich na ergometrach i walczą o pokonanie jak największego dystansu w dziesięć godzin. Na liście startowej organizatorzy przewidzieli miejsca dla 100 załóg. Jednocześnie wiosłować będą dwie osady, każda na czterech ergometrach. Przewidywany czas wiosłowania dla każdej czwórki wynosi 12 minut. Dobroczynne regaty rozpoczną się w piątek, 15 listopada, o godzinie 10:00, w strefie Silver na stadionie Legii.

Na potrzeby akcji został także stworzony pakiet dedykowany sponsorom i partnerom. Informacje na ten temat można uzyskać pisząc maila na adres: [email protected]. Poprzednie edycje wsparły takie firmy jak: Grupa OEX S.A., marka Lotto, Vivus Finance, ROHLIG SUUS Logistics, Toyota Motor Poland, Cisowianka, Grupa Adamed, Wine Avenue, ERBUD S.A., Belvedere Catering by Design, Alpha Vision, BLACKROLL, Comforty, Pol-Mot, Vector Software, czy Krajowa Izba Rozliczeniowa

Celem prowadzonej przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka akcji „Dołóż się do łóżka” jest zebranie funduszy na zakup łóżek dla oddziałów szpitalnych oraz dla poradni ambulatoryjnych. Pacjentami Instytutu Matki i Dziecka są głównie dzieci, nierzadko spędzające w szpitalu długie tygodnie i to właśnie wokół łóżka toczy się ich całe życie. Dostępne na dziś łóżka są bardzo ciężkie, niewygodne, nie pozwalają na samodzielną zmianę pozycji leżącego, a personel medyczny ma trudności z transportem pacjentów w nich leżących.

Pomóc może każdy, nawet jeśli nie będzie w stanie pojawić się przy Łazienkowskiej 3 w dniu wydarzenia. Fundacja Legii uruchomiła specjalne konto, na które będzie można przekazywać środki na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka:

Fundacja Legii

mBank

50 1140 1010 0000 5259 0300 1027

tytuł przelewu: darowizna WDW.

Zapraszamy również do odwiedzania stadionu Legii podczas imprezy i dopingowania osad!