12 września stadion Legii odwiedził wyjątkowy gość. Brazylijczyk Ronaldo to dla wielu jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii futbolu, a jego wizyta miała związek z piknikiem organizowanym przez Santander Bank Polska w ramach Legia Executive Meeting. To nowy cykl spotkań biznesowych w formule ekskluzywnej kolacji na stadionie przy Łazienkowskiej.

Pierwsza edycja odbyła się 12 września i została współorganizowana przez Santander Bank Polska oraz Legię Warszawa. Gościem specjalnym był jeden z najlepszych piłkarzy w historii futbolu, dwukrotny mistrz świata, król strzelców mundialu w 2002 roku, kluczowy zawodnik takich klubów jak: FC Barcelona, Real Madryt, AC Milan, Inter Mediolan, PSV Eindhoven, ikona piłki nożnej – Ronaldo Luís Nazário de Lima.

Wywiad z Gościem Specjalnym poprzedził panel dyskusyjny „Biznes i sport – udane małżeństwo”. W dyskusji udział wzięli: prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, prezes Santander Bank Polska Michał Gajewski, prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik oraz członek zarządu Orlenu, sponsora wydarzenia, Patrycja Klarecka.

Po panelu dyskusyjnym goście obejrzeli krótki film z golami Ronaldo, które strzelał w Realu Madryt FC Barcelonie oraz Interze Mediolan, a następnie na scenie pojawił się gość specjalny, który szerokim uśmiechem przywitał się z uczestnikami wydarzenia. Pierwsze pytanie w kierunku legendy światowej piłki, dotyczyło futbolu w Brazylii. – Trudno jest być Brazylijczykiem i nie zostać piłkarzem. Każde dziecko marzy w naszym kraju, by profesjonalnie grać. Futbol jest źródłem radości. Zawsze cieszyłem się, gdy kopałem piłkę. Nieważne, czy grałem w Realu, Barcelonie, czy robiłem to na ulicy – mówił Brazylijczyk. „El Fenomeno” znów powtórzył, że jego najlepszym momentem w karierze było zdobycie mistrzostwa świata. Na pytanie, którego polskiego napastnika wolałby kupić do swojej drużyny – Roberta Lewandowskiego czy Krzysztofa Piątka, Ronaldo zażartował mówiąc, że musiałby sprzedać wszystkich piłkarzy oraz klub, aby móc pozyskać jednego z nich.

Ronaldo powiedział również, że uważa Leo Messiego za najlepszego zawodnika w obecnym futbolu. Według niego jest trochę lepszy od Cristiano Ronaldo. Ale królem futbolu był i zawsze będzie Pele. – To dzięki niemu tak kochamy w Brazylii piłkę – stwierdził.

Wieczorem, w budynku klubowym, odbyło się Legia Executive Meeting. Najpierw wszyscy uczestnicy zasiedli do uroczystej kolacji, a następnie rozpoczęto debatę pt. „Biznes i sport – udane małżeństwo”. Ronaldo oraz Dariusz Mioduski szybko znaleźli wspólny język, ponieważ obaj pracują właśnie na płaszczyźnie biznesowej. Na koniec spotkania prezes Legii przekazał Brazylijczykowi koszulkę meczową z numerem 9 i jego pseudonimem.

Legia Executive Meeting to nowy, cykliczny format spotkań biznesowych na stadionie Legii Warszawa, dla kadry zarządzającej firm zaprzyjaźnionych z klubem. Punktem kulminacyjnym tych wydarzeń zawsze będzie spotkanie z ikoną piłki nożnej z lat 80 lub 90.

Sponsorami pierwszej edycji Legia Executive Meeting z udziałem Ronaldo byli Santander Bank Polska oraz PKN Orlen.