Trwają zapisy na Science4Football 2019, jedną z najbardziej prestiżowych konferencji międzynarodowych, promujących zastosowanie nauki w praktyce najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie. Kongres z udziałem renomowanych ekspertów, reprezentujących najlepsze i najbardziej innowacyjne kluby świata, odbędzie się jak co roku 1 i 2 maja na Stadionie Legii.

Dwudniowy kongres Science4Football to wyjątkowe wydarzenie w polskim futbolu, które promuje praktyczną wiedzę oraz wykorzystanie osiągnięć i badań naukowych w dziedzinie piłki nożnej i nauk o sporcie. Zapisy trwają na stronie: http://science4football.com/. Do końca stycznia obowiązuje cena inauguracyjna.

W gronie prelegentów znajdą się między innymi: trener przygotowania fizycznego FC Barcelony Andres Martin Garcia, konsultant mistrza Hiszpanii profesor Paul Bradley, fizjolog żywienia Matt Lovell, pracujący dla AFC Bournemouth, a także konsultant Manchesteru City, i Tottenhamu Hotspur, oraz analityk Christopher Carling, którego zatrudniały Manchester United, Paris Saint-Germain, Olympique Marsylia i przez wiele lat OSC Lille. Kolejni polscy i zagraniczni prelegenci będą cyklicznie prezentowani przez organizatorów w kolejnych tygodniach i miesiącach. Łącznie na Science4Football zagości ponad 15 czołowych spikerów.

Udział w drugiej edycji kongresu będzie doskonałą okazją do pozyskania unikalnej wiedzy oraz wszechstronnego doskonalenia warsztatu pracy trenerskiej. Prelegenci będą dyskutować o najnowszych osiągnięciach nauki i wyzwaniach stojących przed rozwojem szkolenia.

Najważniejsze obszary tematyczne Science4Football 2019 to:

– Kondycja zdrowotna zawodników, odnowa biologiczna, żywienie i suplementacja

– Trening i monitoring obciążeń

– Skauting, analiza i statystyki

– Coaching, wspieranie talentów i psychologia

– Technologia w sporcie

Pierwszymi partnerami kongresu Science4Football są już Ekstraklasa SA, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Mistrz Polski Legia Warszawa.

Oficjalna strona Science4Football: http://science4football.com/