Ericsson, Legia Warszawa i PLAY podpisały list intencyjny, na mocy którego stadion Legii stanie się jednym z najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sieciową obiektów w Europie, a klienci PLAY będą mogli korzystać ze specjalnych stref z technologią 5G.

Tym samym Stadion Legii uzyska dostęp do technologii 3G i 4G, które będą dostępne dla użytkowników wszystkich sieci komórkowych i będzie jednym z pierwszych obiektów sportowych wyposażonych w 5G. Kompleksowe podejście do infrastruktury komórkowej na stadionie zapewni szybki przepływ danych i w efekcie umożliwi dostarczenie kibicom ekskluzywnych treści w najwyższej jakości.

Cieszymy się, że dzięki współpracy z PLAY i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi” – powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Po zakończeniu projektu Legia będzie dysponowała jednym z najnowocześniejszych stadionów w Europie, na którym będzie możliwa transmisja danych dzięki wykorzystaniu najwyższych standardów technologicznych. Na terenie całego obiektu Ericsson i PLAY zainstalują infrastrukturę obsługującą sieci 3G i 4G, a abonenci PLAY w specjalnych strefach będą mogli korzystać z technologii 5G. Legia, dzięki rozwojowi swojej aplikacji i innym usługom cyfrowym, przedstawi kibicom nowe, ekskluzywne treści na urządzenia mobilne

Jestem bardzo zadowolony, że możemy współpracować z PLAY i klubem Legia Warszawa we wdrożeniu technologii związanej z modernizacją komunikacji na stadionie. Ericsson to lider technologii 5G na całym świecie. Teraz rozwiązanie 5G udostępnimy na stadionie Legii, tak aby kibice mogli doświadczać 5G” – powiedział szef Ericsson w Polsce Martin Mellor.

Według analiz Ericsson Mobility Report, użycie urządzeń mobilnych na stadionach zwiększa się rokrocznie o 67%. W trakcie wydarzenia kibice korzystają z aplikacji, kontaktują się poprzez media społecznościowe i dzielą się przeżyciami z przyjaciółmi.

To dla nas ważne, że wraz z naszym partnerem technologicznym firmą Ericsson będziemy w stanie zapewnić dostęp do korzyści wynikających z technologii 5G wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniach na stadionie Legii w Warszawie. W kolejnej lokalizacji udowadniamy, że mamy najlepszą sieć w Polsce, odpowiadającą na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów” – powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu PLAY.

Trzej partnerzy będą współpracować w zakresie stworzenia nowej jakości usług cyfrowych dla kibiców poprzez ulepszoną łączność i innowacyjne usługi stadionowe. Nowe produkty cyfrowe będą dostępne nie tylko na meczach, ale również podczas innych wydarzeń odbywających się przy ul. Łazienkowskiej.

Informacje dodatkowe:

Ericsson jest światowym liderem we wdrażaniu technologii 5G. Technologia 5G to kompleksowe rozwiązanie sieciowe, w skład którego wchodzą m.in. technologię dostępu radiowego, sieci przesyłowe i sieci bazowe oparte na architekturze chmury. Jego wdrożenie jest skomplikowanym procesem i wymaga współpracy wielu partnerów. Dzięki wysokiej przepustowości i niskim opóźnieniom duże liczby danych zostaną przeniesione do chmury, a każde podłączone urządzenie będzie miało dostęp do niemal nieograniczonej mocy obliczeniowej. Wydatnie wpłynie to na efektywność kosztową oraz wykorzystanie urządzeń, maszyn przemysłowych i robotów. Technologia 5G będzie miała wpływ na każdego indywidualnego użytkownika i każdą firmę. Podmioty, które wykorzystają jej możliwości, zostaną nowymi liderami Przemysłu 4.0. Ericsson podpisał komercyjne wdrożenie sieci 5G z 23 operatorami na świecie: https://www.ericsson.com/en/5g/5g-networks/5g-contracts. Więcej o możliwościach sieci i procesie jej wdrożenia: https://media.ericsson.pl/aktualnosci.

P4 Sp. z o.o. operator marki PLAY jest ukierunkowanym na konsumenta operatorem sieci mobilnej świadczącym usługi dla ponad 15 mln abonentów na dzień 31 marca 2019 r. PLAY świadczy mobilne usługi głosowe, tekstowe, transmisji danych oraz wideo klientom indywidualnym oraz biznesowym (przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom) w oparciu o umowę oraz na kartę pod marką parasolową PLAY. Usługi te są dostępne dla 99% populacji, poprzez swoją rozległą, nowoczesną oraz efektywną kosztowo sieć telekomunikacyjną 2G/3G/4G LTE, a także w oparciu o umowy o roamingu krajowym/współdzielenia sieci. Więcej informacji znajduje się na stronie www.playcommunications.com oraz www.play.pl.