Legia Tenis&Golf i marka Lexus rozpoczynają projekt Lexus Tennis Talents by Legia. Jego celem jest stworzenie kompleksowej struktury, która będzie wpierała rozwój utalentowanych, młodych zawodników, a klub otrzyma możliwość zapewnienia im pełnej opieki.

Struktura projektu zapewni kompleksowe wsparcie w aspekcie tenisowym i motorycznym, dostęp do fizjoterapeutów, psychologów, dietetyków, trenerów ogólnorozwojowych i profesjonalnej obsługi menadżerskiej. W ramach projektu zawodnicy Lexus Tennis Talents by Legia będą korzystać z infrastruktury klubu, m.in. kortów, sal treningowych, sal do zabiegów fizjoterapeutycznych oraz strefy odnowy biologicznej.

Dzięki bliskiej współpracy marki Lexus z Legia Tenis&Golf powstaje baza dla najbardziej utalentowanych zawodników, którzy będą rywalizować na arenie międzynarodowej i walczyć o najcenniejsze tenisowe trofea. Obecnie programem objęta jest trójka nastoletnich zawodników: Malwina Rowińska, Tomasz Berkieta, Szymon Kielan

Od maja 2021 roku na historycznych kortach Legii przy ul. Myśliwieckiej sekcja Legia Tenis&Golf inwestuje w potencjał ludzki i infrastrukturalny, nawiązując do bogatych tradycji tej dyscypliny sportu pod szyldem największego polskiego klubu. – Legia i tenis są związane ze sobą od niemal stu lat. Chcemy przywrócić temu miejscu najwspanialsze lata. Zrobimy wszystko, aby była to wizytówka nie tylko tenisa, ale również całej Warszawy. Będzie to miejsce aktywne, dla pasjonatów, ale również amatorów. Inwestujemy pieniądze w to, żeby tenis w stolicy dalej się rozwijał – mówił prezes Legia Tennis Sp. z o.o. Marcin Herra.

– Nie ma takiego projektu, z którego cieszyłbym się bardziej niż Lexus Tennis Talents by Legia. Nie traktujemy go jako produktu komercyjnego, ale prospołecznie. W dzisiejszym świecie sportu dotarcie do najwyższego poziomu jest bardzo trudne. Tenis jest elitarny, a my jako elitarna marka chcemy go wspierać. Dzieci muszą mieć przede wszystkim świetne warunki i bardzo dobrych trenerów. Najlepsi tenisiści znajdują się pod najlepszą opieką. Stworzymy zespół, który będzie w stanie zapewnić naszym juniorom drogę do spełnienia ich marzeń – mówił prezydent Toyota Motor Poland i Toyota Central Europe Jacek Pawlak.

Następnym krokiem dla Lexus Tennis Talents by Legia jest pozyskanie dodatkowych środków, które umożliwią finansowanie startów zawodników oraz pozwolą rozszerzyć grupę o kolejne rokujące nazwiska.

– Współpraca z Toyotą i Lexusem sprawi, że stworzymy coś wyjątkowego. Nasi najlepsi zawodnicy otrzymają wsparcie i będą mogli budować swoją przyszłość, a także historię Legii. Jest to świetny początek do wykreowania czegoś pięknego w polskim tenisie. Chciałbym podziękować prezesowi Toyoty Jackowi Pawlakowi za naszą współpracę. Jesteśmy sprawdzonymi partnerami i bardzo to doceniamy. Gratuluję także młodym zawodnikiem. Mam nadzieję, że będzie to dla nich przełomowy moment – powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Dzięki wspólnemu projektowi młodzi zawodnicy Legia Tenis&Golf będą mieli zagwarantowane najlepsze warunki do treningów oraz możliwość zdobycia doświadczenia dzięki uczestnictwu w międzynarodowych turniejach.

– Znalezienie się w takiej grupie jest znakomitym uczuciem. Czuję się bardzo komfortowo i jestem zaszczycona z takiej możliwości. Mam nadzieję, że współpraca będzie długoterminowa i wspólnie osiągniemy nasze cele – mówi jedna z najbardziej utalentowanych polskich juniorek Malwina Rowińska.