Legia Biznes Cup – Podsumowanie 10. kolejki (Wiosna 2021)

Tak jest! Po 10. kolejce Salesforce Legia Biznes Cup poznaliśmy pierwszego mistrza oraz kilku medalistów! Kto ma największe powody do radości po ostatnim tygodniu?

I liga

adidas Poland oficjalnie mistrzem I ligi! Twarda defensywa oraz skuteczny atak pozwoliły zawodnikom adidas Poland na kolejkę przed zakończeniem sezonu zagwarantować sobie mistrzostwo ligi. Gratulacje!

Sukcesu tego by nie było jednak gdyby nie dwie ważne wygrane w minionym tygodniu – 7:2 z R-Z Team oraz 4:3 z Fanatykami Bombki.

Pewni medalu są już też gracze PKO Bank Polski, którzy po ostatnich spotkaniach mogą mieć mieszane uczucia, bo choć najpierw pokonali Flying Bisons 6:2, a trzy bramki strzelił Michał Knajdorwski, to w następnym meczu ulegli Kameleon Catering Football Team 3:8, a sam Knajdrowski stracił jakiekolwiek szanse na koronę króla strzelców.

Dla Kameleona było to jednak bardzo ważne zwycięstwo. Tylko dzięki temu pozostał bowiem w grze o ostatnie miejsce na podium, o które wciąż rywalizują także Fanatycy Bombki. Cel mógł być nawet bliższy zrealizowania, ale w tym samym tygodniu jego zawodnicy ulegli No Limit 2:3 i sprawa awansu do TOP3 nieco im się skomplikowała.

 

II liga

Całkowicie otwarta kwestia medali oraz mistrzostwa pozostaje natomiast w II lidze. Pewnym bycia na podium może być jak na razie jedynie Cyber Tech, które wypuściło z rąk szanse na zapewnienie sobie mistrzostwa i uległo Bo(L)esnej Prawdzie 3:4.

Tym samym w grze o złoto są aktualnie trzy zespoły, zaś o medale, poza Cyber Tech, jeszcze cztery. Najbliżej zrealizowania planu są drużyny WP oraz KIR. Pierwsi z małymi problemami wygrali z Furduncio Brasil F.C. 2:1, zaś drudzy bez mniejszych komplikacji zwyciężyli z Hyabak 7:2, który tym samym spadł przez to na 4. miejsce.

W pogoni za medalami jest jednak jeszcze PepsiCo, które tym razem musiało zadowolić się remisem 5:5 z Canarinhos. Komplet bramek dla swojej drużyny zaliczył tu Jakub Ambrożewicz, który z 32 trafieniami na koncie powoli może przymierzać koronę dla najlepszego snajpera.

Poza tym grad goli mieliśmy w meczu Na Zero Z Tyły – King Dystrybucja, gdzie gospodarze wygrali aż 11:7, a siedem goli zaliczył Michał Kochanowski. Całość uzupełniło natomiast zwycięstwo 3:2 Insta Footballers z FL Team.

 

 

III liga

Zupełnie inaczej wygląda to z kolei w III lidze. Bo o ile medalistów znamy już wszystkich, tak wciąż każdy z czołowej trójki może stanąć na najwyższym stopniu podium.

Obecnie liderujący WZL 2 S.A. był bliski potknięcia, ale ostatecznie poradził sobie z Win Win I, wygrywając 6:5 i utrzymując pierwszą pozycję.

Tak delikatni nie byli goniący go zawodnicy ICON Wine & Whisky Selection, którzy odprawili Królewskie 7:1, a cztery trafienia zanotował Michał Bombała. Podobnie zrobił i Lidl nie dając większych szans PEKAO S.A., zwyciężając 4:1, a przy okazji pozbawiając rywali szans na medale.

Interesująco było jednak też w innych spotkaniach. Do samego końca o cenne trzy punkty musieli walczyć gracze L’Arc, którzy wygrali z Szukamy Sponsora 5:4. Podziałem punktów zakończyły się natomiast dwa inne starcia: NCR Polska z Dentsu Aegis Network oraz Alpha Vision z American Dream i co ciekawe… oba wynikami 3:3.

 

IV liga

Do samego końca na ostateczny skład podium będziemy czekać zaś w IV lidze. To tam w grze o najwyższe cele znajdują się cały czas zawodnicy Brakuje Świeżości, Canal+, eFAKTOR oraz Win Win II.

I pewnie by tak nie było, gdyby nie porażka Canal+ 3:5 z Pozytywną Crew w ostatniej kolejce. Dzięki niej jednak, a także zwycięstwom Brakuje Świeżości z FIS aż 11:1, eFAKTOR z Bluesoft 5:1 oraz Win Win II z eStore Labs 5:0 emocje będą trzymać do samego końca, a ostatecznym tryumfie może zadecydować nawet jedna bramka!

I podobnie jak poziom wyżej, tak i tu w pozostałych meczach trafiły nam się dwa remisy i oba zakończone takimi samymi rezultatami – 4:4. W ten sposób punktami podzieliły się bowiem Supra z Ascensia Diabetes Care oraz Volkswagen Bank Polska S.A. z Victora Vegas.