Legia Biznes Cup – Zapowiedź 10. kolejki (Wiosna 2021)

Przed nami już 10. kolejka Salesforce Legia Biznes Cup! Na tym etapie nie ma miejsca na błędy. Jeśli ktokolwiek chce wywalczyć sobie najlepszą pozycję przed finiszem sezonu, to jest ostatni do tego moment!

I liga

W I lidze już w tym tygodniu możemy poznać mistrza rozgrywek! Warunki jakie muszą się spełnić teoretycznie są proste. Wystarczy bowiem, że adidas Poland najpierw pokona R-Z Team, a w zaległym spotkaniu wygra z Fanatykami Bombki. W praktyce jednak mogą to być dwa najtrudniejsze spotkania, ponieważ ekipa Fantyków Bombki zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli i cały czas myśli o wyrwaniu mistrzostwa, zaś w szeregach R-Z Team znajdziemy Andrzeja, a więc lidera klasyfikacji strzelców oraz klasyfikacji kanadyjskiej!

Najbliższe dni mogą być także decydujące dla wicelidera, a więc PKO Banku Polskiego, który z racji walkowera w ostatniej serii gier, zagra teraz po raz ostatni. Zrobi to jednak również dwukrotnie – najpierw z Flying Bisons, gdzie będzie musiał uważać przede wszystkim na Jakuba Nowakowskiego, a następnie z Kameleon Catering Football Team, który wciąż ma szanse, aby wskoczyć na podium – jeśli wygra również z No Limit.

Całość uzupełni nam natomiast starcie w środku tabeli, gdzie TVP spotka się z BT Poland.

II liga

Nowego mistrza możemy poznać także i w II lidze, do czego wystarczy jedno zwycięstwo Cyber Tech. Rywal najłatwiejszy jednak nie będzie, bo choć Bo(L)esna Prawda nie znajduje się najwyżej w tabeli, to od trzech kolejek jest niepokonana. Czy Cyber Tech przerwie tą dobrą passę?

Po tej kolejce możemy mieć zresztą komplet drużyn, które staną na podium. Aby tak się jednak stało WP będzie musiało pokonać Furduncio Brasil F.C., zaś Hyabak będzie musiał sprostać czwartemu w tabeli KIR. Dodatkowo najbliżsi rywale Hyabaku będa musieli przegrać także swoje zaległe spotkanie z King Dystrybucją. I o ile część tego scenariusza jest nawet możliwa, tak szanse, aby się spełnił cały, nie są już zbyt duże.

Na to zresztą liczą w zespołach PepsiCo i Canarinhos, które wciąż marzą o podium, a w tej kolejce zmierzą się ze sobą. Tym samym można powiedzieć, że dla jednej z drużyn spotkanie to będzie pożegnaniem z walką o medale oraz być może z tą o koronę króla strzelców. W obu ekipach znajdziemy bowiem potencjalnych kandydatów do tego miana. W PepsiCo mamy fantastyczny duet: Jakub Ambrożewicz – Sebastian Topolan, zaś u Canarinhos samotnego rewolwerowca, Michała Jóźko. Kto wyjdzie górą z tego pojedynku?

Poza tym wspomniana King Dystrybucja spotka się jeszcze z Na Zero Z Tyłu, zaś FL Team podejmie Insta Footballers.

III liga

Nieco dłużej walka o końcowe trofeum potrwa na trzecim poziomie rozgrywkowym. Tam obecny lider, WZL 2 S.A. podejmie Win Win I, zaś Piotr Krawczyk, najlepszy snajper gospodarzy postara się nie tylko o zwycięstwo swojej drużyny, ale i o umocnienie się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Dotrzymać kroku liderowi będzie chciało z kolei ICON Wine & Whisky Selection, które tym razem zmierzy się z Królewskie, a o trzy punkty z pewnością zawalczą Mateusz Opara i Michał Bombała, znajdujący się zarówno w czołówce strzelców, jak i asystentów.

Najtrudniejsze zadanie, spośród zespołów w czołowej trójce czeka z kolei Lidl. Ten spotka się z PEKAO S.A., mającym cały czas matematyczne szanse na podium, a także posiadającym w swoim składzie Konrada Malickiego, czołowego snajpera III ligi.

Dziesiątą serię gier uzupełnią nam natomiast starcia NCR Polska z Dentsu Aegis Network, Alpha Vision z American Dream oraz Szukamy Sponsora z L’Arc.

IV liga

Emocji nie zabraknie również w IV lidze, gdzie mistrzostwo już w tym tygodniu mogą sobie zapewnić gracze Canal+. Kwestia ta nie zależy jednak wyłącznie od nich. Bo też nawet jeśli udałoby im się pokonać Pozytywną Crew – gdzie o koronę króla strzelców walczy Łukasz Rostkowski – to oprócz tego przegrać z FIS musiałaby ekipa Brakuje Świeżości, a na to się raczej nie zanosi.

Wszystko za sprawą dwójki zawodników – Andrzeja Włodarczyka i Michała Bigoszewskiego, którzy w sumie w tym sezonie zdobyli aż 43 bramki!

Poza tym w grze o złoto cały czas jest również eFATKOR, mierzący się w tej kolejce z Bluesoft a także Win Win II, grające z eStore Labs.

W pozostałych meczach stawka nie będzie już tak duża, ale to nie oznacza, że zabraknie w nich emocji. W starciu sąsiadów w tabeli Supra podejmie Ascensia Diabetes Care, zaś Volkswagen Bank Polska S.A. spróbuje pozbawić szans Victorię Vegas na awans na podium.