Legia Biznes Cup – Zapowiedź 7. kolejki (Wiosna 2021)

Przed nami 7. kolejka Salesforce Legia Biznes Cup. Czy dojdzie do kolejnych niespodzianek, tak jak to miało miejsce w minionej serii gier?

I liga

W I lidze będziemy świadkami korespondencyjnego pojedynku o pozycję lidera. Obecnie adidas Poland oraz Fanatyków Bombki dzieli jedynie różnica pięciu bramek. Zmniejszyć ją będzie jednak trudno, bowiem Fanatycy zmierzą się z Kameleon Catering Football Team, a więc druga najlepszą defensywą ligi. Przeciwnie do adidas Poland, który podejmie Flying Bisons, choć i tu nie można być pewnym zwycięstwa, bo o ile Bisons nie grają najlepiej w obronie, tak już lepszy w ofensywie jest tylko R-Z Team.

Na najniższy stopień podium postara się natomiast wskoczyć PKO Bank Polski, który w swoich szeregach posiada Michała Knajdrowskiego, strzelca dziewięciu bramek w tym sezonie. Rywalem będą niePOKonani, gdzie odpowiedzialność zdobywania bramek spocznie z kolei na Damianie Patoce, który na swoim koncie ma już siedem trafień.

Całość uzupełni nam spotkanie w dolnych rejonach tabeli, gdzie swoją wyższość będą chciały udowodnić zespoły BT Poland oraz No Limit.

II liga

Poziom niżej rozpędzony Cyber Tech będzie chciał powstrzymać Michał Marzec z KIR, który jak na razie średnio notuje trzy bramki na mecz. Kibicować mu z pewnością będą zawodnicy WP, zajmujący aktualnie pozycję wicelidera.

Gdyby bowiem Cyber Tech poległ, a WP wygrało z Canarinhos, mogłoby zrównać się z nim punktami, jeśli nawet nie wyprzedzić. Kluczowy tu będzie zatem też bilans bramkowy, ale mając w swoich szeregach, Łukasza Zawistowskiego – czołowego asystenta ligi, o dogodne okazje nie powinno być problemu.

Cały czas ciekawie zapowiada się również walka o brązowy medal. Obecnie największe szanse na to mają Hyabak, PepsiCo oraz wspomniani wcześniej Canarinhos.

Pierwsi zmierzą się z Insta Footballers, którzy choć ostatnio notują słabsze wyniki, to posiadając takiego zawodnika jak Patryk Łabuszewski, z pewnością będą niewygodnym rywalem. O wiele łatwiejsze zadanie powinni mieć zatem w PepsiCo, bowiem zagrają z Na Zero Z Tyłu, a więc zespołem wciąż szukającym swojego pierwszego zwycięstwa.

Oprócz tego Bo(L)esna Prawda podejmie King Dystrubucja, a Furduncio Brasil F.C. o pierwsze trzy punkty postara się z FL Team.

III liga

W III lidze Dominik Gąska wraz z Michałem Bombałą postarają się w meczu z Win Win I wykonać kolejny krok ku mistrzostwu dla ICON Wine & Whisky Selection.

Ciekawie zapowiada się także mecz Alpha Vision z Dentsu Aegis Network, bowiem aktualnie najlepszy strzelec ligi Mateusz Trąbiński stanie naprzeciw najsłabszej obecnie defensywy, a więc szansa na poprawienie swojego bilansu bramkowego będzie bardzo duża.

Poza tym WZL 2. S.A. z Piotrem Krawczykiem w składzie postara się wygrać z Szukamy Sponsora i umocnić na pozycji wicelidera. Swój stan konta będzie chciał też zapewne poprawić Konrad Malicki z PEKAO S.A., które tym razem zmierzy się z zawsze groźnym L’Arc, a całość uzupełnią nam spotkania NCR Polska z Królewskie oraz Lidl z American Dream.

IV liga

Na czwartym poziomi rozgrywkowym lider tabeli, Canal+ podejmie ostatni w tabeli eStore Labs.

Z tego też względu prawdziwym hitem będzie to co za plecami lidera, a więc starcie drugiego w tabeli Brakuje Świeżości z trzecim eFAKTOR. Spotkanie to z pewnością może zaważyć o końcowym podziale medali, jeśli nie o mistrzostwie, dlatego też Michała Bigoszewskiego, czy Łukasza Kazimierczaka nie będzie trzeba raczej specjalnie motywować do tego pojedynku.

Interesująco może być też w spotkaniu Ascensia Diabetes Care z Pozytywną Crew, gdzie w zespole gospodarzy o koroną króla strzelców walczy Denys Kuzmenko. Wśród asystentów z kolei duże szanse na wygranie klasyfikacji ma Mateusz Prażmo z Bluesoft. Okazja do podreperowania liczby ostatnich podań idealna, bowiem ewentualne zwycięstwo z Win Win II może też zagwarantować spory przeskok w tabeli.

A co poza tym? Siódmą serię gier zakończą nam starcia Volkswagen Bank Polska S.A. – FIS oraz Victoria Vegas – Supra, gdzie w obu spotkaniach stawką może być nawet brązowy medal.