Legia Biznes Cup – Zapowiedź 8. kolejki (Wiosna 2021)

Zbliżamy się powoli do końca sezonu w Salesforce Legia Biznes Cup. Z tego też względu 8. kolejka zapowiada się bardzo interesująco, bo do zmian może dojść na kluczowych pozycjach.

I liga

W I lidze najciekawiej zapowiada się starcie Fanatyków Bombki z No Limit. Gospodarze bowiem, a więc obecni wiceliderzy, mają szansę wykorzystać nieobecność adidas Poland i objąć fotel lidera.

Wykorzystać to będą chcieli także w PKO Bank Polski, który w razie wygranej z nieobliczalnym R-Z Team, może przybliżyć się do 1. miejsca nawet na dwa punkty. Przy okazji będzie to zresztą pojedynek dwóch najlepszych strzelców – Michała Knajdrowskiego i Andrzeja oraz asystentów Adama Wielgołaskiego i Bartka.

Poza tym ważne spotkanie odbędzie się tuż za podium, gdzie czwarty Kameleon Catering Football Team podejmie piąte TVP, a całość uzupełni mecz BT Poland z niePOKonanymi.

II liga

Poziom niżej pierwszego miejsca będzie bronić Cyber Tech, który słabsze wrażenie po ostatniej kolejce postara się zatrzeć zwycięstwem z King Dystrybucją. Na kolejnym potknięciu skorzystać mogłyby jednak aż trzy drużyny, co dodałoby nam ogromnych emocji na finiszu sezonu.

Największym beneficjentem może być PepsiCo, które z Jakubem Ambrożewiczem i Sebastianem Topolanem w składzie postara się wydrzeć trzy punkty Furduncio Brasil F.C. Przeskoczyć w tabeli mogliby także gracze Hyabak, gdyby udało im się pokonać rozpędzoną Bo(L)esną Prawdę. Na końcu zaś znajduje się WP, które już teraz mogłoby mieć tyle punktów, co lider, ale porażka z Canarinhos sprawiła, że jej zawodnicy będą musieli się odkuć w spotkaniu z Insta Footballers.

Oprócz tego o zwycięstwo z FL Team postara się wciąż walczący o medale KIR, zaś o pierwszy komplet punktów w tym sezonie z Canarinhos zagra Na Zero Z Tyłu.

III liga

W III lidze dojdzie z kolei do prawdziwego hitu. Lider – ICON Wine & Whisky Selection podejmie wicelidera – WZL 2 S.A. Faworytem wydają się być gospodarze. W TOP5 klasyfikacji strzelców znajduje się bowiem Michał Bombała oraz Dominik Gąska, zaś wśród asystnetów oprócz Bombały znajdziemy także Mateusza Oparę. Goście jednak nie stoją na straconej pozycji. Piotr Krawczyk w tym sezonie zdobył już jedenaście goli, a i Tomasz Rogoziński potrafią zagrać dobrą ostatnią piłkę.

Za ich plecami też jednak będzie ciekawie. Na przeskoczenie, któregoś z rywali liczyć będzie Lidl, który spotka się z Szukamy Sponsora, zaś czwarte PEKAO S.A. zmierzy się z reprezentacją Alpha Vision.

Interesująco może być też w spotkaniu Królewskie z Dentsu Aegis Network, gdzie nasi piwowarzy po pierwszym zwycięstwie w sezonie będą chcieli pójść za ciosem i tym samym uciec z ostatniej pozycji w tabeli.

Poza tym Win Win I spróbuje sprawić małą niespodziankę i ograć L’Arc, a American Dream stanie przed wyzywaniem obrony 7. miejsca i pokonaniu NCR Polska.

IV liga

Podobnie jak w II lidze, tak i na czwartym poziomie rozgrywkowym problemów z obronieniem pierwszego miejsca nie powinni mieć gracze Canal+, którzy zmierzą się z przedostatnią Suprą.

Z tego powodu ostrożnie do spotkania z Victorią Vegas powinno podejść Brakuje Świeżości, a więc zespół wciąż liczący się w walce o mistrzostwo. Uważać w starciu z Pozytywną Crew będzie musiało również Win Win II, które szczególnie przypilnować będzie musiało lidera klasyfikacji strzelców Łukasza Rostkowskiego.

Kibicować mu w tym zadaniu będzie z pewnością Denys Kuzmenko, a więc wicelider tej klasyfikacji, który wraz z Ascensia Diabetes Care zawalczy o komplet punktów z Volkswagen Bank Polska S.A.

Ósmą serię gier uzupełni nam z kolei spotkanie w środku tabeli: eFAKTOR z FIS oraz starcie ostatniego eStore Labs z Bluesoft.