Legia Biznes Cup – Zapowiedź 9. kolejki (Wiosna 2021)

To już ostatnia prosta sezonu wiosennego w Salesforce Legia Biznes Cup! Czy po 9. kolejce będzie można powoli koronować pierwsze zespoły?

I liga

W I lidze medale już na 99% mogą zapewnić sobie zespoły Fanatyków Bombki oraz adidas Poland. I o ile ci drudzy zagrają z niżej notowanym No Limit, tak pierwsi mogą mieć twardy orzech do zgryzienia. Rywalem Fanatyków będzie bowiem PKO Bank Polski, który w razie zwycięstwa może wskoczyć nawet na 1. miejsce, co z pewnością mocno wywróciłoby czołówkę przed finiszem sezonu.

Ciekawie może być tez w środku tabeli, gdzie zmierzą się wciąż mające nadzieję na podium TVP oraz R-Z Team, zaś całość na tym poziomie uzupełni nam spotkanie niePOKonanych z Flying Bisons.

II liga

Cała II liga z pewnością będzie spoglądać z kolei na starcie Cyber Tech z Canarinhos, a więc spotkanie lidera z wiceliderem. Aktualna przewaga Cyber Tech nad resztą stawki wynosi pięć punktów i gdyby udało mu się pokonać teraz Canarinhos, to powoli można byłoby jego zawodnikom zakładać na szyję złote medale.

Kibicować gościom będą zapewne Hyabak oraz WP, które wciąż liczą się w walce o mistrzostwo. Po niespodziewanych potknięciach zespoły te będą mogły się odkuć w meczach z Na Zero Z Tyłu i King Dystrybucja.

Swoje do zrobienia w spotkaniu z FL Team ma także PepsiCo, wciąż znajdujące się w grze o medale oraz najważniejsze wyróżnienia indywidualne. O koronę króla strzelców walczy Jakub Ambrożewicz i Sebastian Topolan, zaś o króla asystentów także Ambrożewicz i Sergii Vakuliuk.

Poza tym w środku tabeli zagrają Insta Footballers z KIR, a Furduncio Brasil F.C. spróbuje się postawić Bo(L)esnej Prawdzie.

III liga

Interesująco może być też na trzecim poziomie rozgrywkowym, gdzie już w tym tygodniu możemy poznać prawdopodobnie całe podium.

Aby tak się jednak stało WZL 2 S.A. będzie musiało pokonać Dentsu Aegis Network, ICON Wine & Whisky Selection wygrać z American Dream, zaś Lidl z Alpha Vision. I to właśnie ci ostatni będą mieli najtrudniejsze zadanie, bo też w szeregach Alpha Vision znajdziemy Mateusza Trąbińskiego, a więc lidera klasyfikacji strzelców.

Dogonić go cały czas stara się jeszcze Konrad Malicki, którego PEKAO S.A. zmierzy się z Win Win I, a kolejkę zapełnią nam starcia L’Arc z NCR Polska oraz Szukamy Sponsora z Królewskie.

IV liga

W IV lidze ogromny krok ku mistrzostwu może postawić Canal+. Jeśli udałoby im się wygrać z Ascensia Diabetes Care, ich przewaga może urosnąć nawet do pięciu punktów na dwie kolejki przed końcem!

Jakie są jednak tego warunki? Pierwszy to zwycięstwo Supra z Brakuje Świeżości, a więc zespołu, który dopiero co pokonał Canal+. Drugi to remis Win Win II z Victorią Vegas, a więc rezultat, który do tej pory w tej lidze padł tylko dwukrotnie i to jeszcze w 2. kolejce. Trzecim i ostatnim warunkiem jest zaś wygrana Pozytywnej Crew z eFAKTOR, gdzie w szeregach Pozytywnej znajdziemy Łukasza Rostkowskiego – lidera klasyfikacji strzelców.

A co poza tym w tym tygodniu? Starcie Volkswagen Bank Polska S.A. z Bluesoft, a także eStore Labs z FIS, czyli gra o ucieczkę z dolnych rejonów tabeli.