Legia Biznes Cup – Zapowiedź 12

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia! Więcej miejsca na błędy nie będzie! Przed nami ostatni tydzień rywalizacji w Salesforce Legia Biznes Cup Jesień 2021!

I liga

W I lidze po zapewnieniu sobie złota przez Swojski Kocioł, walka toczy się już wyłącznie o srebrny oraz brązowy medal. I trudno tak naprawdę powiedzieć komu przypadnie, który medal. Obecnie drugi adidas Poland zmierzy się bowiem z pierwszym Swojskim Kotłem, zaś Kameleon Catering Football Team podejmie PKO Bank Polski, gdzie już w pierwszym meczu obu drużyn różnice były bardzo minimalne. Poza tym szansę na zakończenie sezonu na 5. miejscu będą mieć gracze TVP, którzy zagrają z Willis Towers Watson oraz Dentons.

II liga

Poziom niżej najciekawiej zapowiada się spotkanie Canarinhos z PepsiCo, w którym goście grać będą o wicemistrzostwo. Złoto już tydzień temu zapewnili sobie w zespole ICON Wine & Whisky Selection, a przypieczętować je będą chcieli zwycięstwem z Retron Recykling Team.

Oprócz tego z ostatniego miejsce postara się uciec Reprezentacja Dziennikarzy, grająca z Insta Footballers, a całość uzupełni nam rywalizacja sąsiadów w tabeli, a więc King Dystrybucji z KIR.

III liga

Trzy spotkania zostaną z kolei rozegrane w III lidze. Jako pierwsi na murawę wyjdą zawodnicy American Dream oraz Adrog Team. Obie drużyny mają szanse na podium, a American Dream nawet na mistrzostwo, więc nogi nikt tu nie powinien odstawiać. Sporo od tego meczu zależy los następnego w kolejności Hydrex Diagnostics. Gdyby American Dream stracił jakiekolwiek punkty, ich zwycięstwo z iLAW może dać im wicemistrzostwo.

Po tych spotkaniach dużo mądrzejsi będą natomiast gracze obecnego lidera – Artis Loft Hotel, którzy mistrzostwo mogą świętować nawet przed wyjściem na boisko, ale mogą też po prostu wygrać z WZL 2 S.A. i nie oglądać się na nikogo.

IV liga

O jeden mecz mniej obejrzymy na IV poziomie rozgrywkowym, co nie oznacza jednak, że będzie tam mniej ciekawie. Bo o ile starcie L’Arc z FC Moneygram nie zmieni nam zbytnio układu tabeli, tak już rywalizacja Alpha Vision – nowego mistrza z Legią United może zepchnąć z podium Forever Young Boys, a brązowy medal dać właśnie Legionistom.

V liga

Tak samo interesująco może być w V lidze. Przystawką do hitowych starć będzie spotkanie PRA Group z Szukamy Sponsora. Daniami głównymi będą zaś mecze eFAKTOR z Win Win II oraz PWC z BT Poland Oldboys.

W pierwszym z nich goście, w razie wygranej, mogą wskoczyć na pozycję wicelidera. Co dodaje jeszcze większego smaczku, to to, że kosztem właśnie PWC, które z kolei gdyby zdobyło trzy punkty może zgarnąć mistrza, wyprzedzając na ostatniej prostej BT Poland Oldboys.

VI liga

Na koniec o układzie podium w VI lidze mogą zadecydować ci, którzy mistrza już mają – Pozytywna Crew. Złoci medaliści zmierzą się bowiem z Inter Cars IT, a więc ostatnią drużyną, która może jeszcze wskoczyć na podium kosztem IDS-BUD.

Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy sam Inter Cars IT wygra, a pozbawiona już szans medalowych, ze względu na słabszy bezpośredni bilans spotkań z czołówką Victoria Vegas przegra z niżej notowanym KGHM-em. Ze spokojem zatem może się już temu przyglądać Ascensia Diabtes Care, która w żadnym wypadku nie straci już wicemistrzostwa.