Przed nami już 7. kolejka Salesforce Legia Biznes Cup. Po niej nastąpi mały podział na grupy w I lidze, ale i na pozostałych poziomach rywalizacja toczy się niezwykle zacięcie. Zapraszamy na zapowiedź najbliższego tygodnia.

I liga

Cztery zespoły, trzy medale, jedno mistrzostwo. Tak będzie wyglądać sytuacja po 7. kolejce w I lidze w grupie mistrzowskiej. Zdecydowanie największe szanse na zajęcie w niej 1. miejsce ma aktualnie Kameleon Catering Football Team. Obecny lider zmierzy się ze znajdującym w dolnej połowie tabeli Dentons i musiałoby dojść do ogromnej sensacji, aby gospodarze nie wygrali tego spotkania.

Z tego względu pasjonująco zapowiada się spotkanie adidas Poland ze Swojskim Kotłem, a wiec drugiego i trzeciego zespołu w tabeli. Oba są już pewne kwalifikacji do grupy walczącej o medale, ale żaden z nich nie może go sobie jeszcze powiesić na szyi. Z tego też względu trzy punkty w bezpośrednim starciu mogą dać sporą zaliczkę przed finałem sezonu.

Stawkę wielkiej czwórki zamknie natomiast PKO Bank Polski, które o trzy punkty nie musi się martwić. Te jej zapewni bowiem walkower z No Limit, dzięki Czemy gracze PKO będą mogli dobrych nastrojach odpocząć przed kluczową fazą rozgrywek.

O awans na 5. miejsce, a tym samym pierwsze na starcie rozpoczęcia zawodów w drugiej grupie postara się natomiast TVP, które w ostatniej kolejce fazy zasadniczej zagra z Willis Towers Watson.

II liga

W pozostałych ligach, w tym w II do końca sezonu pozostało jeszcze sporo czasu. Nie oznacza to jednak, że jest tu miejsce na wpadki. Na taką nie może sobie z pewnością pozwolić Lidl. Aktualny lider podejmie King Dystrybucję, z którą po prostu musi wygrać, aby utrzymać się na czele stawki.

W pogoni z nim znajduje się wciąż m.in. ICON Wine & Whisky Selection, który w tej kolejce zmierzy się z Irydion. Swoje cele ma również PepsiCo, mająca cały czas szanse na doskoczenie do czołówki. Aby tak się jednak stało musi ona przede wszystkim wygrać z WP, która cały czas czeka na pierwsze zwycięstwo.

A co poza tym? KIR postara się przedłużyć serię bez wygranej Reprezentacji Dziennikarzy, zaś Canarinhos spróbują odeprzeć atak rozpędzonych ostatnim tryumfem Insta Footballers.

III liga

W III lidze najciekawiej zapowiada się starcie Artis Loft Hotel z Hydrex Diagnostics, a więc lidera z trzecią drużyną w tabeli. Faworytem wydają się być jednak ci drudzy, bo też dla Hydrex Diagnostics będzie to dopiero piąte spotkanie w tym sezonie, co daje im lepszą średnią punktów na mecz.

Ewentualne potknięcie lidera będzie chciał wykorzystać FL Team, mierzący się z solidnym American Dream, zas doskoczyć do pozycji medalowej spróbuje Adrog Team, który podejmie Actinę.

Całość uzupełnią nam natomiast spotkania Furduncio Brasil F.C. z iLAW oraz NCR Polska z WZL 2 S.A.

IV liga

Poziom niżej wciąż niepokonana Alpha Vision zmierzy się PSE S.A., które ma zakusy, aby włączyć się do walki o mistrzostwo. Podobnie zresztą jak Canal+, które nie powinno mieć problemów ze zgarnięciem kompletu oczek z ostatnim Dentsu Aegis Network.

W grze o medale pozostają jednak również drużyny Win Win I oraz Brakuje Świeżości, które spotkają się ze sobą w tym tygodniu. Z minimalnymi szansami pozostaje także L’Arc, podejmujące Legię United, zaś już jedynie o jak najlepsze miejsce w tabeli powalczą gracze Samsung Electronics i Forever Young Boys.

V liga

Zacięta rywalizacja o medale toczy się również w V lidze, gdzie w grze o najwyższe cele pozostaje aż sześć zespołów. Największe szanse na mistrzostwo ma tam aktualnie Królewskie, które nie powinno mieć trudności z ich przedłużeniem, bo też zagra z przedostatnim w tabeli PANEK. Większych problemów nie powinno mieć również drugie PWC, grające z Win Win II.

Jeszcze prostsze zadanie będą mieć trzeci aktualnie gracze Whitesand Events rywalizujący w tej kolejce z ostatnią PRA Group. Z tego tez względu na niespodziankę będą musieli liczyć zarówno gracze Zarządu Transportu Miejskiego, jak i BT Poland Oldboys. Bo jeśli do żadnej nie dojdzie, to nawet ich zwycięstwa z CBRE i Szukamy Sponsora mogą się na nic nie przydać

VI liga

Na szóstym poziomie rozgrywkowym ku mistrzostwie pewnie zmierza IDS-BUD, podejmujący tym razem Salesforce. Problem może mieć jednak jego konkurent – FIS, który aby utrzymać przynajmniej pozycję wicelidera będzie musiał wygrać z rozpędzoną, znajdująca się na 4. miejscu Victorią Vegas.

Emocji nie zabraknie jednak i w dole tabeli. Po minimalnej przegranej z IDS-BUD, KGHM będzie chciał tym razem zdobyć swoje pierwsze punkty w tym sezonie, a zadanie wydaje się być łatwiejsze, bo też zmierzy się z Sales & More. Nie inaczej będzie chciał zrobić Ringier Axel Springer, grający z Ascensia Diabetes Care.

Całość uzupełni nam natomiast w środku stawki, w którym Volkswagen Bank Polska S.A. zmierzy się z Inter Cars IT.