29 listopada zostały ogłoszone wyniki największego na rynku rankingu medialności brandów. Legia Warszawa okazała się bezkonkurencyjna w raporcie „Top Marka 2019”, tworzonym przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” i magazyn „Press”. Nasz klub zwyciężył w kategorii „Kluby sportowe”.

Raport został przygotowany w oparciu a analizę materiałów publikowanych w prasie, internecie oraz social mediach w okresie od 1 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku. Tegoroczna, XII edycja badania „Top Marka” objęła 500 marek z 50 różnych branż. Ranking ma na celu ocenę siły marki, a Legia Warszawa okazała się najsilniejszym polskim brandem medialnym, jeśli chodzi o kluby sportowe.

– Top Marka jest unikalną na polskim rynku cykliczną analizą, która uwzględnia najszersze spektrum działań komunikacyjnych brandów. Reaguje na zmieniające się trendy rynkowe, ale jej metodologię stanowią niezmiennie trzy kluczowe filary: liczba publikacji, ich zasięg i wydźwięk – tłumaczy Marlena Sosnowska, rzecznik prasowy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów na łamach oficjalnej strony internetowej plebiscytu.