Do grona partnerów Legii Warszawa dołączyła międzynarodowa firma ZinZino, która zapewni suplementy diety dla drużyn piłkarskich Legii.

– Jesteśmy zadowoleni, że do Legii dołącza kolejny uznany partner i to w bardzo ważnej kategorii dla codziennego funkcjonowania naszych zawodników, ale i każdego człowieka. We współczesnym sporcie, w tym piłce nożnej, gra toczy się o procenty, a czasami ułamki procent poprawy w różnych elementach codziennego treningu. Odpowiednia suplementacja jest jednym z nich – mówi członek zarządu Legii Warszawa Tomasz Zahorski.

Dietetycy są ważnymi członkami sztabów najlepszych zespołów. Z pierwszą drużyną Legii Warszawa pracuje Wojciech Zep, który dba o właściwe podejście zawodników do tematu suplementacji, widząc jednocześnie dalszy potencjał i cały czas pracując nad nowymi rozwiązaniami m.in. w ramach projektów koordynowanych przez Legia LAB. Produkty ZinZino zawierają m.in. niezbędne kwasy tłuszczowe. Są one kluczowe dla zdrowia piłkarzy, zapewniając optymalną regenerację oraz – wg najnowszych badań – wpływając także na skrócenie czasu rehabilitacji po kontuzji.

– Cieszmy się ze współpracy z największym polskim klubem, który zrzesza również wiele sekcji. To dla nas duże wyróżnienie i honor. Nasze produkty są wyjątkowej jakości. Stosowane przez dietetyków i trenerów pomogą zadbać nie tylko o stan zdrowia zawodników, ale również osiągnąć większy potencjał fizyczny podczas treningów i meczów. Mamy nadzieję na kontynuację i rozwój współpracy przez najbliższe lata – mówi dyrektor regionalny ZinZino Tomasz Stanisławski.

ZinZino AB to globalna spółka zajmująca się promowaniem i sprzedażą bezpośrednią opracowanych na podstawie testów produktów spożywczych, suplementów diety, kosmetycznych oraz odzieży i akcesoriów. ZinZino jest właścicielem norweskiej firmy BioActive Foods AS, a także jednostki badawczej oraz produkcyjnej Faun Pharma AS. Siedziba spółki mieści się w Göteborgu, a jej oddziały znajdują się w Helsinkach, Rydze, Oslo, na Florydzie oraz w Adelaide. ZinZino jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq First North.