Fortuna Zakłady Bukmacherskie podpisała z Legią Warszawa nową, trzyletnią umowę i co najmniej do końca sezonu w 2022 roku będzie głównym sponsorem Mistrza Polski. Wartość nowego kontraktu jest o ponad 20 proc. wyższa od obecnego, a dodatkowo zakłada bliższą, partnerską współpracę w zakresie działalności marketingowej.

Fortuna jest sponsorem głównym Legii Warszawa od 2014 roku i choć jej obecna umowa wygasa z końcem sezonu 2018/2019, to już teraz podjęta została decyzja o kontynuowaniu i rozwinięciu dotychczasowej współpracy. Wartość nowej umowy będzie wyższa o ponad 20 proc. w skali roku, od obecnie obowiązującej i zakłada min. stworzenie wspólnego budżetu marketingowego.

Legia to bez wątpienia najbardziej popularna drużyna piłkarska w Polsce, posiadająca kibiców w całym kraju, dlatego naturalnym krokiem jest dla nas chęć dotarcia do nich poprzez silny sponsoringowy związek z warszawskim klubem. Nasza strategia marketingowa zakłada wspieranie Polskiego futbolu, z czego wynika kluczowe miejsce Legii oraz Fortuna 1 Ligi wśród organizacji sportowych, które sponsorujemy. Ostatnie lata współpracy między Fortuną a Legią, zwieńczone były wieloma wspólnymi sukcesami klubu ze stolicy. Mam nadzieję, że ta dobra passa będzie trwała, a nowa umowa wesprze mistrzów Polski w dalszym rozwoju sportowym i organizacyjnym” – powiedział Konrad Komarczuk, Prezes Zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Fakty:

  • Fortuna zostaje sponsorem głównym Legii do 2022 roku;
  • Nowa umowa jest wartościowo o 20 proc. wyższa od obecnej;
  • Legia wypracowuje dla Fortuny ponad 70 mln zł rocznie w postaci ekwiwalentu medialnego;
  • Logotypy partnerów Legii w 2018 roku były eksponowane łącznie w 48 tys. przekazów medialnych.

Okres współpracy Legii z Fortuną przypada na najlepsze sportowo lata w historii klubu z Łazienkowskiej, co przekłada się także na osiągane efekty medialne. Jak wynika z raportu efektywności sponsoringu przygotowanego przez firmę Sponsoring Insight, w 2018 roku Legia Warszawa wygenerowała dla Fortuny 71 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego. W tym samym czasie wartość ta dla wszystkich sponsorów Legii wyniosła 180 mln zł, a logotypy partnerów Legii były eksponowane łącznie w 48 tys. przekazów medialnych, w tym w 19 tys. audycji telewizyjnych, blisko 3 tys. artykułów prasowych i 26 tys. publikacji internetowych.

Nowa umowa Legii z Fortuną jest bez wątpienia największą umową, jaką kiedykolwiek podpisano w polskiej piłce klubowej i pokazuje pozycję naszych marek na polskim rynku. Nasze wieloletnie partnerstwo dowodzi skuteczności biznesowej tej formy sponsoringu. W ciągu pięciu lat dotychczasowej współpracy Legia wypracowała dla głównego sponsora ponad 400 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego. W samym 2018 roku wartość ta wyniosła ponad 71 mln zł, a od przyszłego sezonu będzie jeszcze znacząco większa, bo mecze Legii wracają do telewizji publicznej, gdzie czeka na nie kilkumilionowa publiczność. Nowa umowa oznacza także wiarę we wspólne sukcesy, ale przede wszystkim jest też dowodem wzajemnego zaufania, za które bardzo zarządowi Fortuny dziękuję” – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Nowa umowa wchodzi w życie od początku sezonu 2019/2020 i będzie obowiązywać przez trzy lata – do końca sezonu 2021/2022.