W zakończonym plebiscycie Polish Esport Awards organizacja Legia eSports wygrała w kategorii inicjatywa sportowa roku. Zwycięzcy zebrali 37% wszystkich głosów, a tym samym o jedenaście punktów procentowych wyprzedzili zdobywcę drugiego miejsca AWF w Katowicach.

Legia eSports ze znaczną przewagą wyprzedziła w plebiscycie drużyny esportowe Wisły Płock i Piasta Gliwice. Pierwsza z nich może pochwalić się wynikiem 25% głosów, natomiast esportowcy z Gliwic uzyskali 12% głosów.

W kategorii gracz roku siódme miejsce zajął Miłosz “milosz93” Bogdanowski – zawodnik Legia eSports. Warto podkreślić, że nasz podopieczny był jedynym nominowanym, który specjalizuje się w grze FIFA.

Polish Esport Awards 2019 jest plebiscytem mającym na celu uhonorowanie tego, co najlepsze w polskim esporcie. Najważniejszy w nim jest głos fanów, którzy mogą wybrać zawodników, organizacje, rozgrywki czy firmy, które najbardziej wyróżniły się w branży na przestrzeni minionego roku. W tegorocznej edycji Polish Esport Awards o statuetki walczono w dziesięciu kategoriach.