W poniedziałek, 8 czerwca, odbyło się odsłonięcie tablicy „ul. Legionistów 3” przy klubowym ośrodku Legia Training Center.

W poniedziałek, 8 czerwca, prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, członek zarządu Tomasz Zahorski oraz członek zarządu Akademii Piłkarskiej Legii Wojciech Rokicki, wzięli udział w uroczystym odsłonięciu tablicy „ul. Legionistów 3” przy klubowym ośrodku Legia Training Center. Nawa ulicy została wybrana przez kibiców naszego klubu w specjalnym głosowaniu przeprowadzonym na oficjalnej stronie internetowej.

– Bardzo się cieszę, bo w głosowaniu ponad 10 tysięcy kibiców została wybrana taka nazwa ulicy. Muszę przyznać, że to był także mój faworyt, więc mam też taką małą satysfakcję. Fajnie, że mamy teraz dwa symboliczne miejsca – jedno przy Łazienkowskiej 3, a drugie przy Legionistów 3. To są dwa nasze domy i dwie podstawy naszej przyszłości – powiedział prezes Dariusz Mioduski.

Prace w nowym centrum treningowym Legii Warszawa powoli dobiegają końca, a piłkarze już wkrótce będą mogli doskonalić swoje umiejętności w jednym z najnowocześniejszych ośrodków w tej części Europy. – Na początku lipca zaczynamy przeprowadzkę do ośrodka. Na miejsce dojechała już reszta mebli, trwają ostatnie prace wykończeniowe budynku, a na zewnątrz pracujemy jeszcze przy dwóch boiskach, które mają zostać oddane do użytku we wrześniu. Piłkarze zaczną przyjeżdżać tu około 10 lipca, bo najprawdopodobniej mecz będziemy rozgrywać 11-go. To będzie więc pierwszy ich trening i pierwsza noc w ośrodku, a po zakończeniu sezonu nastąpi pełna przeprowadzka, bo od strony sportowej Legia będzie funkcjonować właśnie tutaj – dodał prezes Dariusz Mioduski.

Legia Training Center będzie dobrze skomunikowane z Warszawą. Do ośrodka mają dojeżdżać autobusy, a w przyszłości zostaną podjęte starania również o transport kolejowy.

Budowa ośrodka Legii Warszawa w Książenicach w gminie Grodzisk Mazowiecki to nie tylko duże wydarzenie w historii stołecznego klubu, ale też niezwykle istotne przedsięwzięcie dla lokalnej społeczności. – Jesteśmy dumni, że po pierwsze tworzymy wyjątkowy ośrodek treningowy, po drugie zaś przyczyniamy się do rewitalizacji i stworzenia całkowicie nowej infrastruktury na tym terenie. Jej ważnym elementem są nowe drogi, mamy tutaj swoją ulicę, która na razie nie jest zbyt duża, ale ma przed sobą perspektywy rozwoju. Jej nazwa jest przepiękna – ulica Legionistów to wielka historia, ale i wielka przyszłość, która jest przed nami – powiedział Tomasz Zahorski, członek zarządu Legii Warszawa.

– Po otwarciu stadionu w 2010 roku, dziesięć lat później mamy przed sobą otwarcie naszego drugiego domu. Codzienna praca wielu osób przez cały tydzień będzie odbywała się tutaj, po to, by na jego koniec móc godnie wystąpić przy Łazienkowskiej. Trwało to długo, bo nad projektem pracowaliśmy przez pięć lat paradoksalnie najdłuższy był etap kreowania koncepcji i projektowania przed rozpoczęciem samej budowy. Najtrudniej było to wszystko przygotować, więc muszę bardzo podziękować naszym partnerom takim jak architekci firma LAP Studio, generalny wykonawca PORR, czy bardzo przychylne nam lokalne władze w osobach pana Burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, ale też rady miejskiej, która jednogłośnie zatwierdziła nazwę naszej ulicy. Wiele osób i wiele instytucji ma swój udział w tym projekcie i myślę, że właśnie tak chcemy budować nową historię Legii – zakończył Tomasz Zahorski.

Legia Training Center już niedługo będzie gotowe do otwarcia i użytkowania. W budynku prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe oraz montaż mebli. Pomieszczenia czekają na dekoracyjne elementy graficzne, a także oznaczenia techniczne. Trwa przygotowanie gruntu pod budowę małych boisk do szybkiej gry o sztucznej nawierzchni oraz beach soccera. Wokół w pełni zielonych już boisk mocowane są ostatnie piłkochwyty.