W ramach przyjaznych środowisku i energooszczędnych rozwiązań technologicznych w Legia Training Center zamontowano elektrownię słoneczną.

Legia Warszawa rozpoczęła współpracę ze spółką EN2, jednym z wiodących wykonawców instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Legia Warszawa rozpoczęła współpracę ze spółką EN2, jednym z wiodących wykonawców instalacji fotowoltaicznych w Polsce. W ramach przyjaznych środowisku i energooszczędnych rozwiązań technologicznych w Legia Training Center zamontowano elektrownię słoneczną.

Projekt „Legia włącza ekoprąd” realizowany z marką EN2 Fotowoltaika zakładał montaż instalacji składającej się z nowoczesnych paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 50 kW. Sercem systemu jest falownik SolarEdge, gwarantujący bezpieczeństwo oraz wydajność instalacji, umocowany na konstrukcji renomowanej marki Van Der Valk, spełniającej najbardziej rygorystyczne normy Unii Europejskiej.

Współpraca z EN2 Fotowoltaika to bardzo wartościowe partnerstwo. Pokazujemy nim, że Legia Training Center to nie tylko najnowocześniejszy obiekt pod kątem sportowym czy badawczo – rozwojowym, ale to także infrastruktura wykorzystująca nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania energetyczne. Mamy nadzieję, że inne ośrodki treningowe w Polsce pójdą naszym śladem także w tym obszarze. Zakładamy też, że odpowiednia instalacja w okresie letnim będzie w całości realizowała zapotrzebowanie energetyczne LTC, co ma też określoną wartość finansową – mówi Członek Zarządu Legii Warszawa i Prezes Legia Training Center Tomasz Zahorski.

Montaż elektrowni słonecznej odbył się pod koniec października. Wydajność paneli, moc wytworzonej energii oraz bezpieczeństwo na bieżąco kontrolować będzie elektroniczny monitoring.

Cieszymy się, że możemy dołączyć do grona firm wspierających Legię Warszawa – najbardziej utytułowany klub oraz jedną z najsilniejszych polskich marek sportowych. Nasze partnerstwo rozpoczynamy wspólnym projektem „Legia włącza ekoprąd”, w ramach którego na dachu Legia Training Center – najnowocześniejszego ośrodka treningowego w tej części Europy, zbudowaliśmy i uruchomiliśmy nowoczesną elektrownię słoneczną. Fotowoltaika to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów OZE w Polsce. Zalety tej technologii dostrzegają wszyscy uczestnicy rynku – sektor prywatny i biznes. Elektrownia wykonana na LTC jest kolejną z serii dużych inwestycji, która trafia dziś do portfolio naszych realizacji – mówi Marcin Bugajski, Wiceprezes spółki EN2.

Jesteśmy bardzo dumni, że do grona oficjalnych partnerów Legii Warszawa dołącza firma EN2, która stawia na wysoką jakość, bezpieczeństwo i przede wszystkim trwałość oferowanych systemów i produktów. Współpraca z EN2 Fotowoltaika pozwoli nam na wykorzystanie w Legia Training Center ekologicznych, naturalnych rozwiązań, co mam nadzieję zainspiruje również wiele osób i instytucji do podobnych działań – mówi Dyrektor Sprzedaży B2B Legii Warszawa Maciej Szewczyk.

Informacje dodatkowe:

EN2 Fotowoltaika (EN2 Sp. z o.o.)

Spółka EN2 specjalizuje się w realizacji instalacji fotowoltaicznych, zapewniając kompleksową obsługę całego procesu inwestycyjnego – od analizy potrzeb klienta, poprzez projektowanie, wsparcie w pozyskaniu finansowania, aż po wykonanie najwyższej jakości elektrowni fotowoltaicznych. Za cel firma stawia sobie zapewnienie klientom samowystarczalności energetycznej oraz codzienne „ratowanie świata” poprzez redukcję emisji CO2. Oferta marki EN2 Fotowoltaika skierowana jest przede wszystkim do klientów biznesowych i samorządowych, jak również klientów indywidualnych.