Amerykańska Izb Handlowa w Polsce (Komitet Komunikacji i Marketingu) oraz Legia Warszawa zorganizowały specjalne spotkanie dla kilkudziesięciu prezesów i osób zarządzających firmami zrzeszonymi w AmCham.

Wydarzenie odbyło się w Skyboksie na stadionie Legii Warszawa w piątek, 1 marca, i było połączone ze wspólnym oglądaniem meczu Lotto Ekstraklasy pomiędzy drużyną gospodarzy a Miedzią Legnica.

Gospodarzami wydarzenia byli właściciel i Prezes Zarządu Legii Warszawa Dariusz Mioduski, Prezes AmCham Tony Housh oraz Dyrektor Zarządzająca Izby Dorota Dąbrowski-Winterscheid.

Część merytoryczna spotkania składała się z dwóch prezentacji.

  • Tomasz Zahorski, Pełnomocnik Zarządu Legii Warszawa zaprezentował plany Legii związane z budową coraz mocniejszej pozycji Legii w USA związaną z bardzo dużą popularnością stołecznego klubu wśród Polaków mieszkających za granicą.
  • Tom Kingsley, Szef praktyki sportowej w londyńskim biurze EY przedstawił perspektywy szeroko pojętej branży sportowej w ramach prezentacji „A Look at the Commercial Landscape for Sport in 2019”, gdzie poruszył tematy związane z piłką nożną, a także z różnorodnymi i masowymi dyscyplinami, takimi jak kolarstwo czy e-sport.

Po ciekawej dyskusji o perspektywach biznesowych i społecznych piłki nożnej, przy znakomitym poczęstunku i winie zapewnionymi przez Restaurację Belvedere, partnera cateringowego Legii Warszawa, goście obejrzeli na żywo zwycięstwo Legii 2:0.