Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie gościł w marcu 2023 roku 9. edycję European Stadium & Safety Management Association (ESSMA) Summit, prestiżowego wydarzenia w branży sportowej.

BILETY ORAZ PROGRAM 9. EDYCJI ESSMA SUMMIT: KLIK

ESSMA Summit to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w branży stadionowej, które co roku gości na najlepszych obiektach w Europie. Poprzednie edycje odbyły się między innymi na najnowocześniejszych stadionach w Monachium, Turynie, Porto, Marsylii, Dublinie i Bilbao.

 

Cykliczny event gromadzący profesjonalistów z całej Europy organizowany jest przez ESSMA, które dbając o najwyższe standardy i dobre praktyki, koncentruje się na sześciu obszarach: rozwoju infrastrukturalnym, operacjach meczowych i ticketingu, bezpieczeństwa i ochrony, zrównoważonego rozwoju i usług smart, Fan Expierience i Hospitality oraz zarządzania boiskiem.

 

Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego może pomieścić około 31 tys. widzów i posiada rozwiniętą infrastrukturę sportowo-usługowo-biznesową, muzeum klubowe, a także unikalną przestrzeń zaprojektowaną dla młodej generacji – The Box – miejsce gier, muzyki, mody i stylu życia. Zrekonstruowany w latach 2008-2011 stadion spełnia obecnie kryteria klasy UEFA-elite (poziom półfinału Ligi Mistrzów UEFA).

 

W 2020 roku klub otworzył Legia Training Center, najnowocześniejszy ośrodek w Europie Środkowej pod względem wyposażenia. W centrum treningowym znajduje się 8 boisk, hotel dla pierwszej drużyny, internat dla zawodników akademii, zaplecze badawczo-rozwojowe LegiaLAB

, przestrzeń do odnowy biologicznej oraz kryta hala sportowa. Od września 2022 roku Legia Training Center służy również pierwszej drużynie Szachtara Donieck, która przygotowuje się do meczów w Lidze Mistrzów UEFA i lidze ukraińskiej oraz drużynie U-19, rozgrywającej tam swoje mecze w ramach UEFA Youth League.