LTC zapewniło wyjątkową przestrzeń dla edukacji, gwarantując zaangażowanym fundacjom zarówno możliwość prowadzenia wykładów w komfortowych salach seminaryjnych, jak również realizowanie praktyk na najnowocześniejszych boiskach w kraju.

Data: 16/07/2023-20/07/2023
Rodzaj wydarzenia: Seminarium edukacyjne wraz z praktyką na boisku
Cel: wsparcie inicjatywy realizowanej przez Fundację Legii oraz Fundację SCORT
Realizacja: 5 dni zajęć oraz wykładów w salach konferencyjnych i praktyki na boiskach LTC

Legia Training Center zostało wybrane jako miejsce realizacji ostatniego modułu programu edukacyjnego  zorganizowanego dzięki wyjątkowej współpracy Fundacji Legii i SCORT, która w ramach projektu The Football Club Social Alliance zrzesza kluby piłkarskie działające na rzecz społeczeństwa.

34 uczestników – trenerów pochodzących z Ukrainy, Rumuni, Mołdawii i Polski wzięło udział w specjalistycznych sesjach treningowych i seminariach, podczas których zdobyli wiedzę na temat technik i metod pracy z dziećmi z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz zdobyli umiejętności z zakresu pierwszej pomocy fizycznej i psychologicznej.

Dzięki wsparciu instruktorów FCSA, którzy przybyli do nas z klubów takich jak Bayer 04 Leverkusen, FK Austria Wien czy FSV Mainz 05, uczestnicy mogli wykorzystać i zaimplementować nowo zdobytą wiedzę w praktyce, podczas ćwiczeń technicznych, gier oraz zabaw.

W ramach szkolenia uczestnicy wzięli również udział w spotkaniu z zawodnikami Legia AMP Futbol oraz odbyli trening z dziećmi z Olimpiad Specjalnych.

Jak event ocenili goście?
Wszyscy uczestnicy oraz instruktorzy byli pod ogromnym wrażeniem LTC, które zapewniło  idealne rozwiązanie dla naszej działalności edukacji! Mieliśmy wszystko, czego potrzebowaliśmy, a nawet więcej! Spodobało nam się otoczenie, profesjonalizm, jedzenie i sesje na boisku, a także w salach konferencyjnych – bardzo dziękujemy.
Lea Hinnen, Project Manager Fundacja Scort

Chcesz zorganizować szkolenie lub konferencję w LTC? Napisz do nas: [email protected]!