Salesforce Legia Biznes Cup – Podsumowanie 3. kolejki

W 3. kolejce Legia Biznes Cup Jesień 2021 z pewnością nie mogliśmy narzekać na bramki. W aż ośmiu spotkaniach padło ich bowiem co najmniej dziesięć!

I liga

Trzy z tych meczów rozegrane były w I lidze. Najwięcej, bo aż 21 (!) bramek padło w starciu Kameleon Catering Football Team – No Limit, które gospodarze wygrali bardzo wysoko – 17:4, a autorem sześciu bramek był Oleg Lewicki – nowy lider klasyfikacji strzelców. Również pewnie – 11:5 swoje spotkanie z Dentons wygrali gracze Swojskiego Kotła, dla którego cztery gole oraz trzy asysty zanotował Paweł Kowalski.

Poza tym adidas Poland zwyciężył z Willis Towers Watson 6:4, a przez walkower z TVP trzy oczka zainkasował PKO Bank Polski.

II liga

W II lidze najwięcej bramek padło w starciu lidera, ICON Wine & Whisky Selection z PepsiCo, zakończonym wynikiem 9:4 oraz czteroma trafieniami Michała Bombały, który dzielnie goni Jakuba Ambrożewicza, tym razem autora hat-tricka.

Na gole nie można było też narzekać przy rywalizacji Reprezentacji Dziennikarzy z WP. To jednak zakończyło się podziałem punktów – 4:4, co było zresztą jednym z dwóch remisów w tej kolejce, biorąc pod uwagę całe rozgrywki. Czyste konto zachowali natomiast gracze KIR, którzy pokonali Insta Footballers 3:0, a całość uzupełniły zwycięstwa Retron Recykling Team z Irydion 5:2 oraz Canarinhos z Lidlem 3:2.

III liga

Drugie najbardziej bramkostrzelne spotkanie w tej kolejce miało z kolei miejsce w III lidze. W meczu WZL 2 S.A. z Actiną górą i to aż 16:3 byli goście, dla których aż sześć trafień zanotował Grzegorz Kakozwa.

Tyle samo bramek, ale już całym zespołem uzbierali natomiast zawodnicy Hydrex Diagnostics, a więc liderzy tabeli, którzy zdobyczy punktowej pozbawili Adrog Team, wygrywając z nim 6:3. Jednym golem więcej – 7:3 z NCR Polska zwyciężył iLAW, bez straty bramki – 5:0 z PEKAO S.A. wygrali piłkarze Aris Loft Hotel, a komplet remisów w tej kolejce uzupełnił mecz American Dream z Furduncio Brasil F.C. zakończony wynikiem 3:3.

IV liga

Poziom niżej pozycję lidera obronili zaś gracze Canal+, dla którego hat-tricka zaliczył Tomasz Adamczyk, co znacznie przyczyniło się do zwycięstwa 6:3 z FC Moneygram.

Wygrana był tym bardziej cenna, bowiem goniący ich rywale nie odpuszczają. Drugie Alpha Vision pokonało 6:4 Forever Young Boys, a trzeci Win Win I odprawił 5:4 L’Arc.

V liga

W V lidze najbardziej zaciętym spotkaniem było to między Zarządem Transportu Miejskiego i BT Poland Oldboys. Rywalizacja obu zespołów zakończyła się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy 6:5, dzięki czemu ci doskoczyli do czołowej czwórki z sześcioma punktami na koncie.

Tam znajduje się m.in. Królewskie, które w meczu na szczycie było lepsze od Whitesand Events, a tym samym wygrało 7:2. Pewne, a zarazem pierwsze zwycięstwo odnieśli natomiast gracze PWC, którzy byli górą 6:1 w starciu z PANEK. Premierową wygraną zaliczyli również w zespole CBRE, wygrywając z Win Win II 4:0, zaś komplet meczów uzupełnił nam walkower i trzy punkty eFAKTOR w spotkaniu z Szukamy Sponsora.

VI liga

Na ostatnim poziomie rozgrywkowym ucieczkę rozpoczęły natomiast drużyny Pozytywnej Crew i IDS-BUD, mające już pięć punktów przewagi nad resztą stawki. Pierwsi pokonali Sales & More 5:3, zaś drudzy nie dali większych szans Volkswagen Bank Polska S.A., wygrywając 7:4, a także kreując przy okazji nowego kandydata do powalczenia o koronę króla strzelców – Mateusza Polniaka, autora czterech trafień.

Takim samym rezultatem z Inter Cars IT wygrali gracze Victoria Vegas, a kolejkę uzupełniło nam pierwszy zwycięstwo FIS – 4:1 z KGHM.