Legia Biznes Cup – Podsumowanie 10. kolejki

Znamy pierwszych mistrzów Salesforce Legia Biznes Cup! Złote medale po 10. kolejce zapewniły sobie dwa zespoły. A kto się do nich przybliżył? Zapraszamy na podsumowanie ostatniego tygodnia.

II liga

ICON Wine & Whisky Selection mistrzem II ligi! Złoci medaliści sezonu Jesień 2021 triumf zapewnili sobie wygraną z Reprezentacją Dziennikarzy 5:3, zaś 1. miejsce hat-trickiem przypieczętował Dominik Gąska. Tuż za nimi z pewną już pozycją medalową znajdują się zaś gracze Lidla, którzy tym razem pokonali KIR 6:4. Zrzucić ich z 2. miejsca mogą jeszcze zawodnicy PepsiCo, ale aby tak się stało muszą zgarnąć komplet punktów we wszystkich meczach do końca sezonu. Na razie idzie im dobrze, co pokazał mecz z Retron Recykling team wygrany 6:2.

Matematyczne szanse na podium mają jeszcze zespoły Canarinhos oraz Insta Footballers, ale ci sami sobie utrudniają to zadanie. Pierwsi przegrali z King Dystrybcują 3:5, zaś drudzy zremisowali z WP 6:6 i nie pomogły im nawet cztery trafienia Erwina „Erwki” Kisiela.

 

III liga

Kwestia mistrzostwa oraz medali nie jest wciąż wyjaśniona w III lidze. Na najlepszej drodze do tytułu jest na razie American Dream, które po raz kolejny zapakowało rywalom dwucyfrowy bagaż bramek. Tym razem ich ofiarami stali się gracze NCR Polska, ulegając 4:15, a największym katem okazał się być Michał Madej, autor sześciu bramek, który pewnie zmierza po koronę króla strzelców.

Nieco skromniej, ale równie skutecznie zagrali piłkarze Hydrex Diagnostics. Dzięki wygranej z WZL 2 S.A. 4:2 awansowali na 3. miejsce, wyprzedzając przy tym w tabeli bezpośrednich rywali oraz dając szanse na medal innym drużynom – Adrog Team i FL Team. Ci z wyciągniętej ręki skorzystali. Pokonali odpowiednio PEKAO S.A. 6:4 oraz Furduncio Brasil F.C. i do najniższego stopnia podium tracą zaledwie jedno oczko.

Kolejkę uzupełniło nam natomiast spotkanie w dolnych rejonach tabeli, gdzie Actina wygrała z iLAW 6:2.

IV liga

Poziom niżej w mistrzowskich nastrojach mogą być gracze Alpha Vision, którzy złoty medal przypieczętowali zwycięstwem 5:1 z Brakuje Świeżości. Tym samym wiemy już, że wicemistrzostwo zdobędą gracze Canal+. O ostatni krążek powalczą z kolei aż cztery drużyny: Legia United, wspomniane wcześniej Brakuje Świeżości, Forever Young Boys oraz PSE S.A. I można powiedzieć, że trudno stwierdzić po ostatniej serii gier, czy którejś z tych drużyn w ogóle zależy na medalu. Pierwsi przegrali bowiem 3:8 z FC Moneygram, zaś PSE S.A. przegrało walkowerem 0:5 właśnie z Forever Young Boys.

Poza tym mieliśmy dwa spotkania o identycznych rezultatach – 6:4. Takim stosunkiem bramek Samsung Electronics pokonał L’Arc, a Dentsu Aegis Network wygrał z Win Win I.

V liga

Jeszcze bardziej skomplikowanie wygląda sytuacja w V lidze, gdzie teoretyczne szanse na medal ma nawet… ósme eFAKTOR. Szanse te są jednak nieduże, tym bardziej jeśli przegrywa się 1:2 z Zarządem Transportu Miejskiego. Matematycznych szans na podium nie ma już kolei CBRE po porażce 2:3 z PANEK, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Ważne spotkanie wygrali piłkarze BT Poland Oldboys – 3:1 z Win Win II. Dzięki temu awansowali na pozycję wicelidera, wyprzedzając właśnie Win Win II oraz stając się mocnym kandydatem do mistrzostwa. Tym bardziej, że swój mecz – ostatni w tym sezonie przegrali zawodnicy Whitesand Events – 4:8 z PWC, a dość sensacyjnie punkty straciło również Królewskie z PRA Group 3:6.

 

VI liga

Na walkę do samego końca możemy liczyć także w VI lidze, gdzie w grze o mistrza znajdują się dwie drużyny – Pozytywna Crew oraz IDS-BUD. O wiele większe szanse na końcowy tryumf mają obecnie ci pierwsi, co też poparli ostatnim zwycięstwem 3:2 z FIS.

Pozycji na podium dzielnie broni natomiast Ascensia Diabetes Care. Tym razem wygrała ona wysoko z Salesforce 14:4, a po cztery trafienia zaliczyli Karol Jaszczołt oraz Patryk Nawrocki. W pogoni za nią są jednak cały czas Victoria Vegas oraz Inter Cars IT. Tym drugim średnio wychodzi jednak odrabianie punktów, bo też w starciu z niżej notowanym KGHM-em jedynie zremisowali 2:2.

Całość uzupełniło nam zaś dość planowe zwycięstwo Volkswagen Bank Polska S.A. z ostatnim Ringier Axel Springer 5:3.