Legia Biznes Cup – Zapowiedź 5. kolejki (Jesień 2021)

Będzie się działo w 5. kolejce Salesforce Legia Biznes Cup! Nie zabraknie spotkań z najwyższej półki, a w szczególności tych, gdzie lider zmierzy się z wiceliderem.

I liga

W I lidze zdecydowanym hitem będzie starcie Kameleon Catering Football Team ze Swojskim Kotłem, a więc wicelidera z liderem. Faworytem wydają się być goście, którzy wygraną mogą zapewnić sobie nawet medale. Zadanie nie będzie jednak łatwe. W szeregach gospodarzy znajdziemy bowiem Olega Lewickiego, autora ośmiu bramek i lidera klasyfikacji strzelców.

Ciekawie zapowiada się również spotkanie Willis Towers Watson z PKO Bankiem Polskim, gdzie stawką również będzie pozycja medalowa. Głównymi aktorami z obu stron powinni być Maciej Sidorowicz oraz Adam Wielgołaski – jeden odpowiedzialny za zdobywanie bramek, zaś drugi za wykładanie piłek kolegom.

Całość uzupełnią natomiast starcia adidas Poland z ostatnim No Limit oraz TVP z Dentons.

II liga

Na drugim poziomie rozgrywkowym również dojdzie do spotkania lidera z wiceliderem – ICON Wine & Whisky Selection podejmie Canarinhos.

Nie będzie to jednak jedyne ważne starcie. Znalezieniem się w czołówce są bowiem zainteresowane także zespoły KIR, Retron Recykling Team oraz Lidl, które zmierzą się odpowiednio z WP, King Dystrybucją i Irydion.

Poza tym PepsiCo zagra z Insta Footballers, którzy cały czas czekają na swoje pierwsze zwycięstwo.

III liga

Interesująco będzie również w III lidze, gdzie aż pięć drużyn zaangażowanych jest w walkę o mistrzostwo. Dwie z nich zagrają nawet w bezpośrednim meczu – Adrog Team podejmie iLAW. Liderujący Hydrex Diagnostics podejmie natomiast Furduncio Brasil F.C., zaś Aris Loft Hotel zagra z American Dream, a Actina o trzy punkty postara się z NCR Polska.

Szczególnie bramkostrzelne może być to ostatnie spotkanie, bo też na boisku oglądać będziemy mogli Grzegorza Kakozwę, który średnio strzela aż cztery bramki na mecz.

W ostatnim z kolei spotkaniu PEKAO S.A. spróbuje sięgnąć po pierwsze zwycięstwo i pokonać FL Team.

IV liga

A co w IV lidze? Tu na początek Legia United zmierzy się z Samsung Electronics. W poprzedniej kolejce Legioniści zdobyli swoje pierwsze trzy punkty i tym razem będą chcieli zapewne powtórzyć ten scenariusz.

O pełną pulę zagrają również w meczu Canal+ – Alpha Vision. Dla aktualnych liderów będzie to najprawdopodobniej najtrudniejsze starcie, w jakim do tej pory brali udział. W końcu w szeregach Alpha Vision znajduje się dwóch najlepszych strzelców ligi – Dominik Bartocha oraz Adam Kubicki.

Ciekawie będzie także dolnych rejonach tabeli, gdzie Dentsu Aegis Network zagra z Forever Young Boys. Kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki? Stawką będą pierwsze punkty w tym sezonie!

Poza tym FC Moneygram podejmie PSE S.A., a Brakuje Świeżości spróbuje się z L’Arc.

V liga

Na piątym poziomie rozgrywkowym, lider – Królewskie z Kacprem Galanem na czele będzie bronić swojej pozycji z BT Poland Oldboys. Liczyć na jego potknięcie będzie natomiast eFAKTOR, grający z PRA Group, która wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo.

Podobnie wygląda sytuacja w meczach Whitesand Events – Szukamy Sponsora oraz Zarząd Transportu Miejskiego – PANEK, gdzie gospodarze grają zdecydowanie o pozycje medalowe, zaś goście będą chcieli się odbić od dolnych rejonów tabeli.

Całość uzupełni natomiast starcie PWC z CBRE, w którym szczególnie aktywni powinni być Grzegorz Szumiał oraz Jeremiasz Morawiecki – wiceliderzy klasyfikacji strzelców.

VI liga

W VI lidze, poza grą o medale, pasjonująco wygląda również walka o koronę króla strzelców. W tym tygodniu liderujący IDS-BUD zagra z FIS, a o kolejne trafienia postara się Adam Maciejewski.

O przynajmniej jedną bramkę więcej będzie chciał natomiast zdobyć Krzysztof Jopek z Pozytywnej Crew, która mierzyć się będzie z Ascensia Diabetes Care, zaś w wyścigu snajperów warto obserwować także Łukasza Walo z Salesforce, grającego tym razem z KGHM.

Poza tym Volkswagen Bank Polska S.A. o kolejne zwycięstwo postara się z Victoria Vegas, zaś Ringier Axel Springer o pierwsze trzy punkty zagra z Sales & More.