Legia Biznes Cup – Zapowiedź 11. kolejki

Po wyłonieniu mistrzów w II oraz IV lidze przyszedł czas na kolejny poziomy rozgrywkowe. Kto może zapewnić sobie złoto już w tym tygodniu? Zapraszamy na zapowiedź 11. kolejki.

I liga

Zdecydowanym faworytem do mistrzostwa w I lidze są zawodnicy Swojskiego Kotła. Tym do sięgnięcia po złoto wystarczy bowiem jedynie zwycięstwo z PKO Bankiem Polskim, z którym w sezonie zasadniczym już wygrali – 3:1. A jeśli tak by się stało, to i na pozycji wicelidera może dojść do zmiany, którą z pewnością chętnie obejmie Kameleon Catering Football Team, mierzący się z adidas Poland.

Poza tym 5. miejsce zagwarantować mogą sobie piłkarze Dentons. Aby tak się jednak stało muszą zgarnąć komplet punktów zarówno w spotkaniu z TVP oraz Willis Towers Watson.

II liga

Poziom niżej gra już się toczy wyłącznie o wicemistrzostwo oraz brązowy medal. Do tego pierwszego bardzo zbliżyć się mogą zawodnicy PepsiCo, którzy podejmą KIR. Gościom kibicować zapewne będą w szeregach Canarinhos oraz Insta Footballers, gdzie wciąż liczą na brązowy krążek. Aby tak się jednak stało, nie tylko PepsiCo musi przegrać, ale i oni sami muszą zwyciężyć w swoich meczach – odpowiednio z Reprezentacją Dziennikarzy i King Dystrybucją.

Poza tym w swoim ostatnim spotkaniu w tym sezonie Irydion podejmie WP, zaś mistrzowskie już ICON Wine & Whisky Selection zmierzy się z Retron Recykling Team.

III liga

Do sporych przetasowań może dojść z kolei w III lidze, gdzie chrapkę na 1. miejsce ma Artis Loft Hotel, podejmujący Actinę. Do pozycji lidera może się zbliżyć również Hydrex Diagnostics, grający z PEKAO S.A.

O niespodziankach w tych spotkaniach myślą jednak ich bezpośredni rywale do podium, a przede wszystkim WZL 2 S.A. oraz Adrog Team, którzy wciąż nie stoją na straconej pozycji, tym bardziej jeśli uda im się pokonać Furduncio Brasil F.C. i NCR Polska.

Całość uzupełni nam natomiast spotkanie iLAW z FL Teamem, który szanse na medal posiada już wyłącznie matematyczne.

IV liga

W IV lidze gra się toczy już tylko o ostatni, brązowy medal, którym zainteresowane są jednak aż cztery zespoły! Jeden z nich może już teraz odpaść z tego wyścigu, bo też bezpośrednio ze sobą zagra trzecia obecnie Legia United oraz czwarte Brakuje Świeżości.

Podział punktów w tym meczu chętnie by przyjęli zatem następni w kolejce Forver Young Boys, którzy o pełną pulę zagrają z Win Win I, ale z walki nie rezygnuje również PSE S.A., mierzące się tym razem z Samsung Electronics.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja także w innych spotkaniach. Zwycięzca spotkania Dentsu Aegis Network – FC Moneygram będzie mógł być pewny, że nie skończy sezonu na ostatnim miejscu, zaś całość uzupełni nam starcie wicemistrza – Canal+ z L’Arc.

V liga

Aż dwa spotkania w tym tygodniu w V lidze rozegra z kolei PWC. Gdyby zawodnikom tej drużyny udało się wygrać zarówno z Królewskie, jak i z Zarządem Transportu Miejskiego, mogliby błyskawicznie awansować z piątego miejsca na pozycję lidera. Do takiego scenariusza nie będą chcieli jednak dopuścić gracze BT Poland Oldboys, którzy również myślą o 1. miejscu, a to mogłaby im dać wygrana z eFAKTOR.

Poza tym w pojedynku sąsiadów PRA Group zagra z PANEK, zaś całość uzupełni nam starcie ostatniego Szukamy Sponsora z CBRE.

VI liga

Zaległości będziemy odrabiać również w VI lidze. Tu dwa spotkania rozegra zespół Salesforce, który w razie zwycięstw z Ringier Axel Springer i Inter Cars IT może awansować na 8. miejsce.

Z zupełnie innymi celami na boisko wyjdą natomiast gracze Pozytywnej Crew oraz IDS-BUD. Dla obu drużyn liczy się wyłącznie złoty medal. Tego bliżej są gracze Pozytywnej, którym do końcowego tryumfu potrzebne jest jedynie zwycięstwo z niżej notowanym KGHM-em. Nie oznacza to jednak, że bez stawki pozostaje spotkanie IDS-BUD. Ten zmierzy się bowiem z trzecią Ascensia Diabetes Care, więc jeśli gra się nie będzie już toczyć o złoto, to na pewno o wicemistrzostwo.

Poza tym Sales & More zagra z wciąż marzącą o medalu Victorią Vegas, zaś kolejkę uzupełni nam spotkanie FIS z Volkswagen Bank Polska S.A.